0
46788789879898009800008789
-
-

Лудогорец и ЦСКА-София  завършиха 0:0 в шампионатния мач игран на терена в Разград.

Червените можеха да открият резултата още във втората минута, когато Евандро се откъсна сам срещу вратаря леко отляво, но стреля в главата на Ренан. В 7-ата минута Лудогорец организира опасна атака, след която Вандерсон се откъсна отляво и опита да намери с пас по земя непокрития Лукоки, но пасът му бе пресечен.

В 9-ата минута Евандро пропусна нова добра възможност. Рубен Пинто бе изпуснат отдясно и центрира към своя съотборник, който стреля от въздуха, но Ренан изби. В 17-ата минута ЦСКА-София изпусна поредно положение. Григоре изпусна Али Соу, таранът на червените намери непокрития Жоржиньо, който финтира няколко бранители в зелено, но от 9-10 метра стреля над гредата.

След тази ситуация двата отбора заложиха на битка в центъра на терена, но допускаха много брак в подаванията си и логично до края на полувремето опасните ситуации липсваха. Единственото по-интересно положение бе в 42-ата минута, когато Кешерю стреля от с левия крак, но Черниаускас без проблем спаси.

След почивката Лудогорец наложи териториално превъзходство, но трудно стигаше до голови положения. Вандерсон се отличи с опасен шут в 64-ата минута, който излезе в аут. Червените отговориха с набег на Али Соу, който завърши с опасно центриране, но Ренан с върха на пръстите си изби топката.

В следващите минути Лудогорец натисна сериозно и в 69-ата минута като по чудо не откри резултата. Лукас Саша бе изведен от Попад и стигна до аутлинията около границата на малкото наказателно поле. Последва прострелно центриране, което се отклони в крака на Бодуров и топката се насочи към мрежата на гостите, но за техен късмет се отклони в тялото на намиращия се на голлинията Турицов.

Секунди по-късно Попа преодоля Жеферсон и подаде към непокрития Вандерсон. Бразилецът стреля от 7-8 метра, но Черниаускас някак изби, а Кешерю не успя да вкара при добавката.

Последва остра атака и пропуск за ЦСКА-София. Битката продължи до самия край, но резултатът остана непроменен.