Билал Бари се завърна и вкара, Левски победи, но Спортист Своге се скъса да пропуска (ВИДЕО)

0
levski sportist bilal bari
-
-

Левски спечели с 1:0 контролата срещу Спортист Своге, която се игра на стадион „Георги Аспарухов“ и бе в две полувремена от по 35 минути. Билал Бари, който се завърна в игра за „сините“ отбеляза единственото попадение в двубоя. Левски обаче по нищо не заслужаваше да спечели, защото играчите на Спортист направиха много сериозни пропуски, както пред Николай Михайлов през първото полувреме, така и пред Иван Андонов през вторите 35 минути.

Евертон създаде първата опасност в мача във 2-ата минута, но удара му премина покрай вратата на Спортист.

В петата минута Фабио Лима получи контузия и поиска да бъде сменен. Минута по-късно той напусна терена и Левски заигра с 10 души. В 10-ата минута Джавад Ел Джемили влезе на мястото на Лима.

Спортист Своге пропусна много сериозна възможност да поведе в резултата в 22-ата минута, когато Ариф Федаров излезе сам срещу Николай Михайлов, но вратарят на „сините“ успя с крак да отрази удара му.

В 26-ата минута Билал Бари получи топката на дъгата на наказателното поле и бе фаулиран, топката остана в притежание на „сините“, Ел Джемили стреля и много красиво прати топката в горния десен ъгъл, но голът му не бе признат, тъй като съдията Димитър Димитров пропусна да даде авантаж и свири фал срещу Бари. Евертон Бала изпълни последвалия пряк свободен удар, но стреля много неточно в аут.

В края на първото полувреме защитник на Спортист Своге подари топката на Джавад Ел Джемили, който остана очи в очи с вратаря Иван Гошев, но стреля право в тялото му.

Левски поведе с 1:0 в 40-ата минута. Патрик Мислович центрира от корнер в наказателното поле на Спортист Своге, където Билал Бари бе забравен и с глава вкара топката във вратата.

В 49-ата минута Калоян Стефанов получи топката на левия фланг и нанесе точен удар, но право в ръцете на Иван Андонов. Шест минути по-късно Стефанов проби отдясно в наказателното поле, бе сам срещу Андонов, но стреля покрай вратата на Левски.

Спортист Своге изпусна да изравни резултата в 60-ата минута. Антон Иванов бе изведен сам срещу Андонов, но стреля покрай десния страничен стълб. Малко след това Мартин Кръстев пропусна доста сходно положение, но ударът му мина покрай левия страничен стълб на вратата на Андонов.