БГ вратарят с нов силен мач в NHL

0
ALEXANDER GEORGIEV

Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 37 спасявания, но Ню Йорк Рейнджърс загуби домакинството си на носителя на купа „Стенли“ Вашингтон с 2:3 след изпълнения на дузпи. Александър Овечкин донесе победата на шампионите без дори да вкара шайбата в мрежата в четвъртата серия от наказателните удари, след като Георгиев изпусна стика си и непозволено блокира опита за изстрел на звездата на гостите. След разглеждане на ситуацията на видео съдиите прецениха, че действието на стража е умишлено и столичани получиха служебен гол, който им донесе успеха.

Карл Хагелин и Андре Бураковски вкараха в редовното време за Вашингтон, който излезе начело в дивизия „Метрополитън“ с 83 точки, с 2 повече от Ню Йорк Айлъндърс, който загуби с 1:4 от гостуващия Филаделфия в друг мач от кръга. Павел Бучневич и Райън Стром се разписаха за домакините. Капитанът Блейк Уийлър наниза четири попадения за първи път в кариерата си и помогна на Уинипег да спечели с 5:2 срещу домакина Кълъмбъс. Конър Хелебък се отличи с 40 отразени шайби за втората поредна победа на тима.
Вицешампионът Лас Вегас се наложи с 3:0 над гостуващия Ванкувър. Вратарят Марк-Андре Флюри отрази 19 шайби и записа втори последователен „шътаут“. Макс Пачорети, Райън Карпентър и Райли Смит вкараха за четвъртия пореден успех успех на тима. Якоб Маркстрьом отрази 45 шайми, но това не помогна на канадците да избегнат поражението. Мелкер Карлсон се разписа два пъти, а Сан Хосе надделя над гостуващия Чикаго с 5:2. Якоб Силфверберг се отличи с гол и асистенция, а Анахайм прекъсна серия от пет загуби след 2:1 над гостуващия Колорадо. Райън Йохансен вкара при петата серия на дузпите, а Нешвил спря серията от пет поредни победи на Минесота след успех с 3:2.