БГ вратарят с нов силен мач, Рейнджърс с нова загуба

0
ALEXANDER GEORGIEV

Българският вратар Александър Георгиев спаси 30 изстрела към мрежата, но тимът му Ню Йорк Рейнджърс падна с 2:3 след продължения в Едмънтън. Леон Драйсайтъл вкара за Нефтодобивниците 35 секунди след началото на продължението, които са 12-и в Западната конференция на 6 точки от местата за плейофите.Конър Макдейвид и Мат Бенинг вкараха другите две попадения за Едмънтън, който има 7 победи в последните 11 мача. Ню Йорк Рейнджърс претърпя седма загуба в последните си осем мача и логично крета на дъното на Изток. Головете за тях вкараха Брендън Лемьо и Брет Хоудън.Съгражданите им от Айлендърс продължават да преследват 1-ата позиция в Столичната дивизия, след като се наложиха с 2:0 у дома над Калъмбъс, доближавайки се на 2 точки от лидера Вашингтон. Вратарят Томас Грайс спаси 31 изстрела и регистрира петия си шътаут от началото на сезона. Райън Пълок откри резултата в 6:11 минута на мача, преодолявайки вратаря Сергей Бобровски с удар по земята. Второто попадение падна минута и половина преди края на срещата, дело на Андерс Лий, вкарал на празна врата.