БГ вратар с уникален мач в Англия пред погледа на Петер Шмайхел(ВИДЕО)

0
-
-

Младият български вратар Димитър Митов изживя невероятна вечер, след като се представи по фантастичен начин за своя Кеймбридж Юнайтед срещу шампиона на Англия за 2016 година Лестър Сити и си заслужи похвалите от страна на мениджъра на “лисиците” Брендън Роджърс и именития си колега Каспер Шмайхел. Въпреки че тимът му загуби с 0:3 проверката на “Абби Стейдиъм”, Митов се отличи с редица страхотни спасявания, с които отчая звездите от “Кинг Пауър Стейдиъм”. Представянето му не остана незабелязано и от ръководството и феновете на Кеймбридж, като на официалния сайт на клуба бе публикуван специален клип с чудесните изяви на сънародника ни.
“Мачът започна добре, като ние знаехме от самото начало, че Лестър ще владее топката през по-голяма част от времето. Както винаги, бях на 100% концентриран. Първото спасяване дойде около седмата минута, а с него и моментът, който никога няма да забравя – Джейми Варди проби отдясно и опита с диагонален удар да реализира. Аз обаче успях да избия топката в гредата. След това започна тоталната доминация на Лестър. Те ни атакуваха, а ние се защитавахме през почти цялото първо полувреме. Въпреки това се справихме добре, издържахме и завършихме при резултат 0:0. Второто полувреме бе по-напрегнато и в крайна сметка дойде мигът, в който Лестър успя да поведе чрез Хари Макгуайър. След този гол съперникът успя да отбележи още два за крайното 3:0 в негова полза”, разказа той.
“Загубихме, но аз съм наистина доволен от себе си. Смятам, че се представих добре срещу толкова силни футболисти от Висшата лига. След края на контролата отидох при Шмайхел, за да го помоля за фланелката му. Каспер ме похвали и ми каза, че ако продължавам в този дух, мога да стигна далеч. Докато говорихме с него, дойде и мениджърът на Лестър. Брендън Роджърс също ме поздрави за добрата игра и ми пожела успешен сезон. Думите на двамата наистина ме ласкаят и радват, както, между другото, и реакцията на феновете на “лисиците”, които след едно мое спасяване започнаха да ме аплодират”, признава младият българин.Роденият на 22 януари 1997 година страж продължава стъпка по стъпка да си пробива път в мъжкия футбол на Острова. В продължение на три години роденият в Козлодуй вратар бе част от първия отбор на Чарлтън Атлетик, но предвид крехката си възраст, така и не записа официален двубой за клуба от “Дъ Вали”. През лятото на 2017-а юношата на Чавдар (Етрополе) се обвърза с клуба от Лига 2 Кеймбридж Юнайтед с ясната идея да трупа игрови опит в официални мачове.