БГ талант блести с гол и асистенция в Италия

0
-
-

Централният защитник Рафаил Пърликов направи шеметно полувреме в контролен мач на втория отбор на Козенца, който игра срещу по-младшата формация. Всъщност Примавера на вълците в 60 процента от състава си е от 17-годишни, сред които и самият Пърликов. 196-сантиметровият бранител е роден на 17 септември 2002 година.
Габровецът влезе през второто полувреме, при 3:1 за Примавера. Това, че по-младите приключиха с головите възможности бе очаквано. Но българинът се отличи с уникален пас към крилото, зад гърба на защитата и го изведе сам срещу вратаря за 4:1. В края на мача, при изпълнение на ъглов удар дойде мигът и за специалитета на Рафаил да надскочи всички и да вкара гол, нещо което често правеше миналия сезон с екипа на Славия.Пърликов е към края на процедурата през ФИФА за разрешение, като непълнолетен и от Козенца очакват, че в рамките на двуседмичното прекъсване, след мачовете този уикенд, защитникът ще бъде регистриран и ще застане титуляр в защитния вал на южняците.