БГ национал с разгромна победа в Турция

0
-
-

Българският защитник Страхил Попов записа цял мач за Хатайспор при домакинската победа на тима си с 4:1 срещу Анкарагюджю в среща от 27-ия кръг на турското първенство. Торгеир Борвен изведе гостите напред в резултата с гол в 16-ата минута, но след това мачът се разви по кошмарен за Анкарагюджю начин. В 45-ата минута Маме Бирам Диуф изравни, а дълбоко в добавеното време на първата част Джоузеф Пейнцил получи червен картон и гостите останаха с 10 души на терена.

Домакините се възползваха максимално добре от численото си предимство на игрището и го превърнаха в голово такова. Маме Диуф изведе Хатайспор напред в резултата в 55-ата минута от дузпа, а след това две попадения реализира Бабаджиде Дейвид Акинтола (65′-д, 74′).

Така Попов и компания заемат пето място в класирането с 45 точки, докато Анкарагюджю се намира на последната 21-а позиция с 20. В челото на подреждането са ГалатасарайГалатасарай и Бешикташ с по 54 точки, пред Фенербахче с 51 и Трабзонспор с 48.