БГ национал с първи гол в САЩ,но отборът му падна с гол от…вятъра!(ВИДЕО)

0

Доминик Янков вкара своя дебютен гол в МЛС при изключително драматичната загуба на неговия Монреал с 3:4 при гостуването на Чикаго Файър. Чикаго е известен като „Windy City“ (Градът на вятъра) и именно с помощта на вятъра домакините успяха да стигнат до страхотния обрат и крайната победа в двубоя.

Монреал поведе с 2:0 след две реализирани дузпи от Матиас Кокаро в 8-ата и 12-ата минута.Чикаго върна интригата в мача в осмата минута на добавеното време на първата част с гол на Марън Ейл-Селасие.
Бившият футболист на Лудогорец Доминик Янков се появи в игра в 65-ата минута.Само пет минути по-късно българският национал се разписа във вратата на Крис Брейди след асистенция на една от звездите в състава на Монреал Жозеф Мартинес.

В 82-ата минута Монреал остана с човек по-малко на терена, след като Рахийм Едуардс бе изгонен с директен червен картон.Чикаго намали своя пасив в мача в 84-ата минута, когато Брайън Гутиерес реализира отсъдената дузпа за домакините.Монреал допусна резултатът да бъде изравнен в петата минута на добавеното време на срещата след гол на Юго Сипер.В последните секунди на мача се намеси и вятърът, който се оказа с решаващо значение за крайния резултат в мача.ратарят Брейди подаде на Келин Акоста, който шутира топката зад центъра, а с помощта на вятъра, тя придоби такава треактория, че излъга Джонатан Сироа, прехвърли го и влетя във вратата му.

По този начин Чикаго направи впечатляващ обрат в заключителните минути на мача.Монреал допусна първа загуба от началото на сезона и е на трето място във временното класиране на МЛС със 7 точки, докато това бе първа победа за Чикаго от началото на сезона и тимът е девети с 4 точки.

На 31 март Монреал с Доминик Янков гостува на ДС Юнайтед.

Голям цирк в Англия:Арсенал купи чорапи от магазина на Челси за мача!