БГ национал с нова победа в Италия

0
aleksandar nikolov

Националът Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) записаха седма победа в италианската Суперлига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини отбор надигра Джойела Призма (Таранто) с 3:0 (25:20, 25:22, 35:33) в мач от 12-и кръг, изигран в „Еуросуоле Форум“. Третата част продължи 44 минути.

Лубе е пети в таблицата с 20 точки (7 победи, 4 загуби), Таранто е 11-и с 9 точки (3 победи, 9 загуби). Александър Николов отново бе на отлично ниво, като се разписа с 14 точки (1 блокада) и бе втори по резултатност. Най-резултатен бе Иван Зайцев със 17 точки (1 ас, 1 блокада). Марлон Янт се отчете с 13 точки (3 блокади). За съперника Ерик Льоепки бе над всички с 21 точки (1 ас, 1 блокада), Олег Антонов добави 10 точки (2 аса, 1 блокада).

В следващия кръг Лубе среща Падуа и Аспарух Аспарухов, на 26 декември (понеделник). Таранто среща Топ Волей Чистерна (Латина).

Везенков не се спира!MVP е и на мача на звездите!(ВИДЕО)