БГ национал с нов силен мач за Арсенал, прицели се в евротурнирите

0

Българският национал Георги Костадинов направи нов силен мач в турнира за Купата на Русия и помогна на неговия Арсенал (Тула) да се класира за полуфинал.

Тулчани отстраниха Оренбург с общ резултат 5:3, след като в първата среща спечелиха с 4:2 като гости, а снощи на собствен терен завършиха 1:1. Арсенал (Тула) поведе с гол на Гия Григалава в 54-ата минута, а гостите от Оренбург изравниха четири минути преди края от дузпа, реализирана от Денис Попович.

По този начин отборът на Георги Костадинов продължи силната серия, която започна с домакинска шампионатна победа над ЦСКА (Москва) с 2:0 през уикенда.

„Започнахме много силно втората част на сезона. Победихме на неутрален терен ЦСКА (Москва), който пък преди 3 месеца отнесе с 3:0 Реал Мадрид в Шампионската лига. Сега продължаваме и на полуфинал за купата. Наслаждавам се на футбола, който демонстрираме и се надявам в края на сезона да се класираме за евротурнирите“, заяви Костадинов пред БТА.

Той игра отново пълни 90 минути на терена. Оценката му в сайта на професионалната лига на Русия е 7.9 по десетобалната система.

Българският полузащитник и съотборниците му ще научат днес съперника си за полуфинала, който ще бъде определен от двойката Урал (Екатеринбург)- Спартак (Москва) след 1:1 в руската столица през декември. Другият полуфинал вече е ясен- Ростов с Ивелин Попов срещу Локомотив (Москва). Двубоите от този етап на турнира ще се играят на 3-и и 15-и април.

Тази неделя Арсенал (Тула), намиращ се на 9-о място в първенството, гостува на Ростов, 7-и към момента и разлика само от 2 точкщи между тях.