БГ национал резерва при историческа победа в Швейцария

0
georgi rusev
Joie de l'attaquant valaisan Georgi Rusev apres avoir marque le quatrieme but lors de la rencontre de football de Challenge League entre FC Sion et FC Baden le vendredi 9 fevrier 2024 au stade de Tourbillon a Sion. (KEYSTONE/Jean-Christophe Bott)
-

Сион поднесе голямата изненада на четвъртфиналите в турнира за Купата на Швейцария. Лидерът във второто ниво на местния футбол победи с 2:1 шампиона в пет от последните шест години Йънг Бойс и го изхвърли от напдреварата.
Георги Русев остана на пейката за домакините, които подходиха много по-концентрирано към двубоя и заслужено повалиха участника в груповата фаза на Шампионската лига.

Резултата в полза на Сион откри Иляс Шуареф в 20-ата минута след атака по десния фланг и груба грешка в защитата на гостите от Берн. В средата на второто полувреме се стигна до разбъркване в наказателното поле на Йънг Бойс и опитният Деян Соргич покачи на 2:0. резервата Силвер Ганвула върна един гол в 82-ата минута, но гостите не успяха да избегнат поражението.

На полуфиналите Сион ще се изправи срещу Лугано, а другата двойка е Винтертур – Сервет.

Левски представи новата си перла! Даде му познат номер!(ВИДЕО+СНИМКИ)