БГ национал прати Фиорентина на полуфинален плейоф за титлата (ВИДЕО)

0
Dimo Krastev
Снимка: acffiorentina.com

Българският национал Димо Кръстев собственоръчно прати своя Фиорентина на полуфинален плейоф за титлата на ниво Примавера в Италия. Родният капитан на състава на “виолетовите” до 19 години вкара изравнителния гол за крайното 3:3 между неговия тим и този на Рома в мача помежду им на “Мапей” в Сасуоло. Нещо повече, решаващото попадение дойде в добавеното време на срещата. Макар и двубоят да завърши с реми, тимът от Флоренция продължи към втория кръг на шампионските плейофи, където ще премери сили с Торино. Причината е, че Фиорентина завърши трети в редовния сезон, а Рома – шести, като при равенство не се играят продължения, а директно се класира тимът, завършил по-напред в първенството.

Началото на мача се забави с 30 минути заради проливен дъжд в Емилия-Романя. В крайна сметка двубоят започна, и то по отличен начин за “вълчетата”. Те поведоха още в 7-ата минута, когато Рикардо Пагано беше точен от дузпа, свирена за игра с ръка на Микаел Кайоде. Авансът на “джалоросите” нарасна в 16-ата минута, когато се разписа Кристиан Падула. Само три минути по-късно обаче Филипо Дистефано намали изоставането на своя тим чрез удар с глава след центриране на Давиде Джентиле. В 41-вата минута именно Дистефано възстанови равенството, след като отбеляза втория си гол в срещата, този път след своя солова акция. В 80-ата минута Пагано направи чудесна асистенция за резервата Матия Манини, с чийто шут римляните отново излязоха напред в резултата. Така се стигна до добавеното време, когато Лоренцо Аматучи центрира към Кръстев, който с глава заби гола, класирал Фиорентина за полуфиналния плейоф на 6 юни.