БГ национал отпадна с дузпи от Шампионската лига

0

Спарта Прага отпадна от Копенхаген в третия квалификационен кръг на Шампионска лига. Двубоят завърши при резултат 1:1 в редовното време и така се стигна до продължения, след които паритетът отново бе пълен при 3:3. Копенхаген надделя над Спарта при изпълнението на дузпи с 4:2.

Българският национал Мартин Минчев влезе в първото продължение на двубоя в 94-ата минута, когато замени Ян Кучта.

Славия Прага ще се изправи срещу загубилия от двойката АЕК Атина/Динамо Загреб в плейофа в Лига Европа, докато Копенхаген ще премери сили с полския Ракув.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите от Копенхаген. Само няколко секунди след първия съдийски сигнал Елиас Акури намери Джордан Ларсон, който с удар от границата на наказателното поле откри резултата в полза на датчаните.

Велко Бирманчевич центрира от корнер в 56-ата минута в наказателното поле на Копенхаген, а там Ладислав Крейци засече с глава и реализира. След проверка с VAR обаче голът не бе зачетен заради нарушение на футболист на Спарта.

Домакините от Прага все пак успяха да възстановят паритета в 80-ата минута, когато Велко Бирманчевич завърши соловата си акция, предолявайки Камил Грабара. Така двубоят влезе в продължения.

Казим Лачи шутира директно от пряк свободен удар в 105 минута, извеждайки Спарта Прага напред в резулатат – 2:1.

Само три минути по-късно в добавеното време на първото продължение Копенхаген достигна до равенството посредством Виктор Клаесон, който се оказа на правилното място в правилния момент, за да засече рикоширала топка в наказателното поле на чехите.

Спарта Прага отново излезе напред в 107-ата минута, когато Виктор Олатунджи бе намерен в наказателното поле на Копенхаген и с удар от близко разстояние прати топката точно под плонжа на Грабара.

Копенхаген обаче не се предаде и в 112-ата минута резултатът отново бе равен – 3:3. Кристиан Сьоренсен центрира за Клаесон, който с глава прати топката във вратата, пазена от Петер Виндал за трети път.

При дузпите:

Спарта Прага: Ладислав Крейци – пропуск; Казим Лачи – гол; Каан Кайринен – гол; Асгер Сьоренсен – пропуск;

Копенхаген: Кевин Дикс – гол; Виктор Клаесон – гол; Николай Бойлесен – гол;

В друг мач, който се изигра по същото време Галатасарай се наложи над Олимпия Любляна с 1:0. Единственото попадение за турския гранд бе дело на Мауро Икарди в 24-ата минута. Галатасарай ще се изправи срещу Молде в плейофа за влизане в групите на Шампионска лига.