БГ национал и Арсенал с унизителна загуба в Лига Европа(ВИДЕО)

0

Георги Костадинов беше титуляр за Арсенал (Тула) при загубата с 0:3 от Нефтчи (Баку) в реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа. По този начин руският тим отпадна с общ резултат 0:3 в дебютното си участие в евротурнирите. Костадинов игра до 80-ата минута, когато беше заменен от Александру Тудорие, а преди това получи жълт картон.Арсенал показа липса на опит в първия мач, когато доминираше, но отстъпи с 0:1. Задачата в Баку беше значително по-трудна и „артилеристите“ не се справиха с нея. До почивката нямашее голове, но в 49-ата минута Махмудов изведе зад гърба на защитата Рауф Алиев и той откри резултата.Гостите се нуждаеха от два гола, за да продължат напред. Те се хвърлиха напред, но не успяха дори да изравнят. Вместо това, в 88-ата минута Гиа Григалава игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за Нефтчи, което Дарио Да Силва реализира. В последните секунди Мамаду Мбодж вкара и трети гол за домакините от Азербайджан.