БГ голмайстор не спира в Казахстан-наказа и бившия тим на Херо(ВИДЕО)

0

Мартин Тошев за пореден път се превърна в герой за Жетису Талдикорган. В 29-ия кръг от първенството на Казахстан неговият тим се наложи с 2:1 над бившия тим на Димитър Димитров -Херо – Иртиш. Голмайсторът от Крупник вкара победния гол в 88-ата минута и вече има 6 попадения, след като се присъедини към тима през юли.
Гостите от Павлодар излязоха напред в резултата в 8-ата минута чрез Руслан Есимов, но в 55-ата Аслан Дарабаев възстанови равенството с перфектно изпълнен пряк свободен удар. В 88-ата топката беше свалена с глава към Тошев и той отблизо я прати в мрежата. В класирането Жетису е твърдо на 5-то място с актив от 48 точки, а Иртиш е 9-т ис 28 точки.Днес от 12:00 часа българско време Кайсар на Стойчо Младенов излиза срещу Атирау във финала за Купата на Казахстан.