Безупречен Фетел спечели в Канада

0
FETEL

Себастиан Фетел спечели третата си победа от началото на сезона във Формула 1 и завърза битката в генералното класиране. Германският пилот триумфира по категоричен начин в Гран при на Канада, тръгвайки от първа позиция и не изпусна водачеството нито за момент.
Той финишира с комфортен аванс от над седем секунди пред Валтери Ботас с „Мерцедес“, а подиумът допълни Макс Верстапен с „Ред бул“. За пръв път от 2004 г. „Ферари“ спечели на пистата „Жил Вилньов“ след рекордния седми успех на Михаел Шумахер. Фетел спечели 50-ата си победа във Формула 1 и стана едва четвъртият пилот в историята с подобно постижение. Пред четирикратния световен шампион са единствено Михаел Шумахер (91), Люис Хамилтън (64) и Ален Прост (51).
Успехът изкачи Фетел на първо място във временното класиране след седем състезания. Преди старта на пистата „Жил Вилньов“ той беше с 14 точки зад световния шампион Люис Хамилтън, но вече има с една повече (121 срещу 120).