Безобразно слаб отбор на Арда падна и от Хебър

0
nikolas penev

Арда под ръководството на Николай Киров продължава да се представя изключително неубедително, както го прави от началото на втория полусезон, което доведе и до уволнението на Александър Тунчев. Треньорската смяна не даде желаното отражение от страна на шефовете на клуба. Арда изигра поредния си много слаб мач и загуби с 0:1 при визитата на Хебър Пазарджик от 25-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в мача отбеляза Николас Пенев в 48-ата минута.

Борислав Цонев направи страхотно дълго подаване, като изведе Ел Мами Тетах зад гърба на отбраната на Хебър в 17-ата минута. Крилото на Арда преодоля чрез дрибъл Петър Дебърлиев, но нацели десния страничен стълб при опита си да реализира в опразнената врата.

Густаво Каскардо получи травма в 35-ата минута, която не му позволи да продължи, а Милен Стоев влезе в игра.

Борислав Цонев отново направи страхотно дълго подаване към Ел Мами Тетах в 37-ата минута. Фланговият футболист центрира успоредно на голлинията, като се опита да намери Станислав Иванов на втора греда, който обаче се размина с топката и не успя да я засече във вратата.

Атанас Кабов напредна през средата с топката и стреля от границата на наказателното поле в 43-ата минута, но топката прелетя над напречната греда на вратата, пазена от Анатолий Господинов.

Хебър започна много силно второто полувреме и поведе с 1:0 в 48-ата минута. Архан Исуф напредна по дясното крило, след което центрира към Николас Пенев, който овладя и завъртя топката в долния ляв ъгъл на вратата на Господинов.

В 55-ата минута Хебър прати за втори път топката във вратата на Арда. Атанас Кабов центрира от статично положение на втора греда към Стефан Цонков, който стреля с глава, но Анатолий Господинов отрази. Последва добавка от страна на Георги Вълчев, който бе точен. Попадението обаче не бе зачетено заради засада на Цонков в хода на нападението.

Ангел Бастунов получи топката на границата на наказателното поле в 73-ата минута и не се поколеба да стреля, но Анатолий Господинов бе добре пласиран и отрази.

Първият точен удар за Арда в мача дойде чак в 94-ата минута, но Дебърлиев отрази шута на Лъчезар Котев от въздуха.

По този начин Хебър се изкачи на дванадесето място с 27 точки, а Арда е седми с 35 точки.

В следващия кръг Хебър гостува на Ботев Враца, а Арда е домакин на Крумовград.