Безидеен Лудогорец загуби от Брага! Отмениха гол на „орлите“, гостите с 2 греди (ВИДЕО)

0
Снимка: twitter.com/scbragaoficial

Лудогорец загуби от Брага в мач от III кръг на група F на Лига Европа. На стадион „Хювефарма Арена“ „орлите“ демонстрираха изключително безидейна игра, като така и не успяха да сътворят нито едно чисто голово положение. Така логично родният шампион отстъпи с 0:1. Загубата можеше да бъде и по-неприятна, но гостите на два пъти удариха гредите. Гол на родните шампиони пък бе отменен заради засада.

Брага можеше да поведе още в 5-ата минута. Юри Медейрош засече пас по земя отляво, Кахлина само изгледа топката, която обаче срещна дясната греда.

120 секунди по-късно, обаче гостите откриха резултата. Нуно Секейра вляво в наказателното поле и върна към Рикардо Орта. Последният засече от движение, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

Лудогорец бе на път да изравни 180 секунди по-късно. Десподов центрира от фал, а Жосуе Са засече неспасяемо с глава. Попадението обаче бе отменено, тъй като защитникът бе със сантиметри в засада.

В 43-ата минута Пиерос Сотириу стреля силно от дъгата пред наказателното поле. Матеус първоначално не успя да улови, но след това го стори спокойно, тъй като в близост нямаше футболист на домакините.

В 50-ата минута Галено влезе в наказателното поле и нанесе плътен удар, който обаче попадна право в Кахлина.

В 73-ата минута Брага можеше да сложи точка на спора. След центриране от корнер, Марио Гонзалес засече с глава. Топката обаче срещна дясната сглобка на вратата и излезе в аут.

Малко по-късно домакините поискаха дузпа. Чибота нахлу в наказателното поле и опита да премине покрай Фабиано Силва, който остана впечатление, че играе с ръка. Главният съдия обаче не посочи бялата точка.

В 89-ата минута Чикиньо получи в наказателното поле и нанесе удар по диагоанла, но на сантиметри от дясната греда.