0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София не се радва на успешна футболна есен. Тимът е на четвърто място в класирането на цели 11 точки зад лидера в Първа лига Лудогорец. Изостана на 6 от Левски, пише „Меридиан мач“. Това е солиден удар по амбициите на тима за титлата, която по всичко личи, че ще се изплъзне и тази година.

Трима треньори изведоха „червените“ до настоящата ситуация. Към днешна дата начело на отбора е Милош Крушчич, който беше в щаба на предишните двама старши треньори – Добри Митов и Люпко Петрович. При него ЦСКА-София не играе атрактивно, а това не се харесва на феновете. Сърбинът обаче успя да изгради умело основата, на която отборът да стъпи през пролетта, когато са решителните битки. При Крушчич „червените“ са непробиваеми в защита. Тимът в момента е в серия от 6 шампионатни мача, в които не е допуснал гол. Говорим за четири гостувания на корави отбори, дерби със Славия и мач с шампиона Лудогорец на „Армията“. Все срещи, в които не е лесно да запазиш мрежата си суха. Отделно ЦСКА-София победи с 1:0 Арда в Кърджали за Купата на България.

Преглед на първенствата в Европа показва, че бетонът на Крушчич е нахлул в Топ 3 на Стария континент. Към момента единствено Шахтьор Донецк може да се похвали с по-дълга серия от шампионатни мачове, в които не е допуснал гол – 7. „Червените“ са втори в тази импровизирана класация. Също със шест поредни сухи мрежи е АЗ Алкмаар. Холандският тим обаче е допуснал по-скоро гол от ЦСКА-София. За последно „армейците“ получиха попадение във вратата си в 16-ата минута на мача с Локомотив (Пд), загубен с 0:1 на „Лаута“. Това означава, че вече 614 минути „червените“ не са допускали да опънат мрежата им. При A3 тази цифра е 567 мин. Двата отбора, окупирали второто и третото място на класацията, може да продължат серията си още в следващия кръг и да изравнят или дори да минат Шахтьор Донецк, които се е радвали на дългата суха серия в по-ранен етап от сезона. По-надолу в списъка са четири отбора, които през сезона имат серия от 5 поредни мача, в които не са получавали гол – Колрейн (Северна Ирландия), Селтик (Шотландия), Орхус (Дания) и Славия Прага от Чехия.

Интересно е да се уточни, че в най-силните пет първенства на Европа – тези в Англия, Германия, Испания, Франция и Италия, лидерите по поредни сухи мрежи не са стигали до 5 такива през сезона.