Берое вкара 5 на Созопол в контрола

0
-
-

Берое се наложи с категоричното 5:2 над Созопол в контролна среща, играна на Спортна база „Берое“. Играчите на Димитър Димитров владееха инициативата през целия двубой и спечелиха напълно заслужено. В проверката не взеха участие играчите, ангажирани с националните си тимове – Александър Цветков, Кукула, Стив Фуртадо, Ибрахима Конте и Гаюс Макоута.

Берое притисна съперника още в първите минути, а първата сериозна опасност дойде след изпълнение на корнер в 5-та минута. Минчев центрира, а ударът на Динков с глава срещна напречния стълб на вратата.

Гостите обаче първи излязоха напред в резултата, след като Цветослав Тодоров се възползва от грешка в защитата и прати топката в мрежата с удар от наказателното поле.

Последваха минути на сериозен натиск за Берое и куп създадени положения, които обаче бяха спассени от стража на гостите.

Изравнителното попадение дойде в 37-та минута, когато Минчев изведе чудесно Еривалдо, а той не сбърка, останал сам срещу вратаря на Созопол – 1:1.

Две минути преди почивката Минчев намери Бакалов в наказателното поле, а той копна чудесно за Октавио. Бразилецът не сбърка при удара си с глава и даде преднина за своя тим – 2:1.

Берое получи право да изпълни дузпа в 53-та минута, след като играч на гостите игра с ръка след удар на Ангелов. зад топката застана Бакалов, който покачи на 3:1.

Десет минути по-късно „Созопол“ успя да намали резултата. При добра атака за гостите топката достигна до Гюзелев, който реализира с удар от наказателното поле – 3:2.

Само две минути по-късно обаче преднината за „зелено-белите“ бе отново увеличена. Минчев центрира от корнер, а Фал се извиси във въздуха и прати топката в мрежата след удар с глава – 4:2.

Крайният резултат бе оформен в 88-та минута, когато Василев асистира на Стоянов и той се разписа с удар в далечния ъгъл.

В следващия си официален двубой Берое гостува на ЦСКА-София, а срещата е наасрочена за 17 октомври от 20:15 ч.

Берое: Генадий Ганев (60′ – Християн Василев), Джунейт Али, Илиас Хасани (75′ – Георги Маджаров), Георги Динков (46′ – Теди Мезаг), Александър Василев, Иван Минчев, Георги Ангелов (60′ – Божидар пенчев), Октавио, Димо Бакалов (60′ – Крум Стоянов), Еривалдо, Кийлън Лебон (46′ – Алиун Фал)