Берое удари северномакедонци в мач с 5 гола

0
beroe 5
Снимка: beroe.bg

Берое постигна първата си победа в контролите през тази зима. Възпитаниците на Николай Киров се наложиха с 3:2 над Македония (Гьорче Петров).

В 8-ата минута Симеон Мечев опита да изненада вратаря на северномакедонците с удар от дистанция, но Стефковски успя да боксира.

5 минути по-късно Мечев центрира от фал. Педро Енрике засече, но отново Стефковски се намеси решително.

В 20-ата минута Скендери бе изведен сам срещу Иван Гошев, преодоля го и на празна врата не сгреши. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Македония ГП поведе в 31-ата минута. Скендери бе изведен сам срещу вратаря, но Гошев отрази удара. Топката обаче стигна до Стойковски, който порази опразнената врата за 0:1.

120 секунди по-късно Берое можеше да изравни. Денислав Станчев получи отляво в наказателното поле и подаде на Васил Василев, който обаче от непосредствена близост не успя да порази целта.

В 42-ата минута Калоян Кръстев прати топката в мрежата на съперника, но голът не бе зачетен заради засада.

Още с началото на втората част удар на Матеус бе уловен от Иван Гошев, който обаче след това изпусна топката. Стоилов направи добавка, но в страничната греда.

Берое изравни в 49-ата минута. Груба грешка в средата на защитата на Македония (ГП) позволи на Вини Трибуле да отнеме, да остане сам срещу вратаря, да го размине и на празна врата да вкара за 1:1.

В 58-ата минута Матеус се откъсна от защита на “заралии” и отдясно отправи удар към родната врата, но Гошев спаси.

В 80-ата минута Берое вкара втори гол. Центриране отдясно намери Калоян Кръстев, който се извиси над защитата в “червено”. Вместо да стреля обаче централният нападател свали топката към Дамян Йорданов, който от воле отправи истински снаряд към вратата на северномакедонците – 2:1.

В края на двубоя Берое удари Македония (ГП) и за трети път. Подобно на второто попадение и тук атаката на родния тим се разви отдясно, откъдето имаше центриране към наказателното поле. Там Вини Трибуле изскочи зад гърба на защитата и засече кълбото, като го вкара за трети път във вратата на “червените” – 3:1.

Само 60 секунди по-късно Македония успя да върне интригата в мача. Лазаревич изведе Алексей Славков сам срещу стража на старозагорци и той успя да прокара топката под краката на вратаря – 3:2.

Берое: 23. Иван Гошев, 15. Георги Динков, 6. Марк Челич, 16. Симеон Мечев, 77. Божидар Пенчев, 18. Денислав Станчев, 8. Серкан Юсеин 17. Спас Георгиев, 9. Калоян Кръстев, 14. Педро Енрике, 19. Васил Василев.

Резерви: 1. Иван Караджов, 12. Димитър Алтанов, 5. Зария Ламбулич, 10. Йоан Бауренски, 21. Вини Трибуле, 98. Тонислав Йорданов, 2. Никола Минков, 44. Атанас Йорданов, 11. Дамян Йорданов, 4. Симеон Германов.

Македония: 1. Стефковски, 11. Лазаревич, 5. Илиевски, 6. Личина, 3. Андреа, 7. Матеус, 24. Адама, 8. Стоилов, 10. Воша, 32. Стойковски, 9. Скендери.