Берое удари Левски при юношите

0
-
-

Отборът на „Берое“ до 19 г. записа изключително ценна победа над лидера в Елитната група. Днес момчетата на Атанас Рибарски се наложиха с 2:1 в домакинството си на „Левски“. Двата тима изиграха борбен двубой с редица положения. „Зелените“ обаче бяха по-настоятелни и спечелиха заслужено двубоя.

Гостите излязоха напред в резултата още в 4-та минута след точно изпълнена дузпа от Георги Александров. „Берое“ обаче изравни десетина минути след това. Бранислав Ботев бе най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар и прати топката в мрежата – 1:1. Този резултат се запази до почивката. След подновяването на играта „зелените“ натиснаха своя съперник и създадоха няколко опасни ситуации. В 60-та минута те получиха право да изпълнят наказателен удар. Зад бялата точка застана Стоян Вергиев, който не сбърка и даде аванс за своя тим – 2:1. До края на мача имаше още положения и пред двете врати, но нов гол така и не падна.

По този начин „Берое“ до 19 г. запази третото място в класирането с актив от 24 т. Една по-малко от днешния си съперник и 3 след новия лидер ЦСКА-София. В следващия кръг отборът гостува на „Ботев“ в Пловдив.