Берое удари Дунав с автогол (ВИДЕО)

0
beroe dunav

„Берое“ записа втора поредна победа, след като се наложи над „Дунав“ с 1:0 в мач от 23 кръг на ППЛ. „Берое“ имаше предимство в играта и създаде доста положения пред вратата на гостите. Единственото попадение падна в в 14-та минута след автогол на Динков.

В 7-та минута се стигна до разбъркване след корнер за „Берое“. Топката попадна в Бандаловски, който отправи удар от дъгата, но топката мина над вратата.

Три минути след това Н’Диайе бе изведен зад отбраната, навлезе в пеналта и стреля, но не намери целта.

Минута след това Педро намери Камбуров в пеналта след добра флангова атака. Нападателят свали за Минчев, но ударът му бе блокиран.

„Берое“ поведе в 14-та минута, когато Педро получи топката в пеналта и центрира остро към Камбуров. Динков обаче засече топката в собствената си мрежа и резултатът бе открит – 1:0.

Минута след това Васев стреля опасно от границата на пеналта, но Перниш спаси.

В 18-та минута Камбуров бе изведен зад гърба на отбраната и навлезе в пеналта, но бе блокиран и не успя да шутира.

В 20-та минута топката бе центрирана в наказателното поле на „Берое“, където Ахмедов вкара топката в мрежата, но реферът отсъди нарушение в атака още преди удара.

В 33-та минута Баранов изведе чудесно Василев зад отбраната. Той навлезе в пеналта и стреля, но Макенджиев изби в корнер.

В 41-та минута Камбуров изведе прекрасно Бриджидо на стрелкова позиция. Португалецът стреля веднага, но Макенджиев се прояви с добра намеса и спаси.

Две минути след подновяването на играта Камбуров овладя центрирана топка и стреля от границата на пеналта, но не намери целта.

В 50-та минута пробив на Василев по левия фланг завърши с центриране в пеналта, където Камбуров засече топката с крак, но Макенджиев изби със сетне усилия.

Три минути след това се стигна до нова ситуация пред „Берое“. След многоходова атака топката попадна в Бриджидо, който центрира остро. Ковачев изби, но Камбуров овладя и стреля по диагонала, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 58-та минута Желев нахлу в пеналта и намери Камбуров, който стреля веднага, но нова страхотна намеса на Макенджиев предоврати попадение.

Четири минути след това Камбуров получи от Цветков и стреля от дъгата, но не намери целта.

В 71-та минута Василев низведе Камбуров зад отбраната. Нападателят напредна, нахлу в пеналта и стреля, но топката мина над вратата.

Три минути след това Мешка получи от Желев пред наказателното поле и стреля веднага, но Макенджиев изби в корнер.

В 77-та минута топката бе центрирана на втора греда от Васев, където Станкев засече от въздуха, но Перниш се отличи с класна намеса и изби .

В ответната атака Мешка излезе на стрелкова позиция, но Макенджиев отрази удара.

В 79-та минута Мешка намери Педро, който стреля, но топката рикошира в Динков и излезе в корнер.

Две минути след това Ахмедов засече с глава центрирана от корнер топка, но Перниш улови.

В 83-та минута Желев центрира от фланга, а Педро засече топката от въздуха, но не намери рамките на вратата.

В 87-та минута Иса стреля с глава от непосредствена близост, но Перниш улови сигурно.

Две минути след това Макенджиев изби удар на Минчев от границата на пеналта.

В последната минута Василев центрира в наказателното поле, където Минчев засече с фглава, но не затрудни Макенджиев.

В добавеното време вратарят на „Дунав“ отрази удари на Камбуров и Мешка.

Това бе всичко в двубоя и „Берое“ записа нови ценни три точки.

„Берое“ (Стара Загора) – „Дунав“ (Русе) 1:0
голмайстори: 1:0 Георги Динков (авт.) 14′
„Берое“: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 6. Александър Цветков, 8. Карлос Охене (82′ – 4. Ерол Алкан), 9. Мартин Камбуров (к), 11. Иван Бандаловски, 19. Александър Василев, 27. Никита Баранов, 28. Рубен Бриджидо (67′ – 5. Мешка), 73. Иван Минчев, 77. Педро Еуженио( 85′ – 20. Матеус Леони); неизползвани резерви: 23. Георги Аргилашки, 18. Алфредо Мартинс, 25. Надим Ангелов, 70. Стоян Иванов, ; старши треньор: Александър Томаш
„Дунав“ (Русе): 30. Благой Макенджиев, 14. Божидар Васев, 5. Георги Динков, 16. Мартин Ковачев, 4. Петър Патев (46′ – 22. Исмаил Иса), 11. Диян Димов, 83. Христо Попадиин, 10. Драгош Фирцулеску (76′ – 7. Мартин Станкев), 27. Мухамаду Н’Диайе, 98. Светослав Ковачев (18′ – 31. Красимир Станоев), 9. Ахмед Ахмедов; неизползвани резерви: 86. Станислав Антонов, 2. Самуел Инкоом, 8. Свилен Щерев; старши треньор: Людмил Киров
жълти картони: Александър Цветков 45′, Мешка 73′ [„Берое“]; Божидар Васев 29′ [„Дунав“];
главен съдия: Николай Йорданов (София)
асистент-съдии: Петър Джугански (София), Павлин Михайлов (София)
четвърти съдия: Петър Григоров (София)