0
beroe botev
-
-

Берое спечели с 2:1 стотното издание на Битката за Тракия срещу Ботев (Пловдив). Срещата в Стара Загора предложи вихрен обрат за две минути и общо три гола в рамките на 7 минути. Зрителите видяха и автогол с ръка, който донесе успеха на заралии.

Стивън Петков се разписа за тима на Николай Киров, но Берое надделя с гол на Бригидо и попадение в собствената врата на Костадин Ничев.

Първото полувреме бе много скучно и почти без атаки към двете врати. Берое опитваше да превземе вратата на Ботев с центрирания, докато „канарчетата“ разчитаха на контраатаки, които обаче не завършваха успешно.

Единственото опасно положение за първата част бе пред вратата на Даниел Кайзер. Борислав Цонев центрира от корнер, всички се разминаха с топката, а тя попадна в краката на Ерол Елкан, който обаче не уцели очертанията от 2 метра.

Със започването на второто полувреме Берое натисна силно своя съперник. Играчите на Александър Томаш имаха три възможности за гол само в рамките на няколко минути. Първо Камбуров изведе отлично Александър Цветков, който от малък ъгъл стреля, но Кайзер успя да избие в корнер.

В следващата атака Бандаловски намери Райнов в наказателното поле на Ботев, но ударът по диагонал профуча над гредата.
Минута по-късно Цветков стреля след разбъркване от корнер, Кайзер изби с крак. Цветков пак взе топката и центрира, но Райнов стреля с глава в аут.

15 минути преди края на мача Ботев направи отлична контраатака, при която Неделев намери Стивън Петков, който напредна и пусна по земя. Балтанов засече топката на далечната греда, но не успя да я насочи във вратата.

Ботев успя да отбележи гол с образцова атака в 78-ата минута. Тодор Неделев намери в коридор Филипов, който веднага центрира към Стивън Петков, а нападателят засече с летящ плонж и прати топката във вратата на Берое.

Само за две минути между 83-ата и 85-ата домакините обърнаха резултата в своя полза. Асистент и за двете попадения бе Борислав Цонев. Юношата на Левски първо сложи топката на главата на Рубен Бригидо, който изравни. Само 120 секунди по-късно Цонев центрира от фаул, Костадин Ничев опита да играе с глава, но вместо това удари топката с ръка, а тя влезе в собствената му врата – 2:1 за домакините.

Берое успя да удържи преднината си и вече има 8 точки след 4 кръга. Тимът на Томаш все още не познава вкуса на загубата. Ботев пък е с 6 точки.