Берое U17 громи с 6:0, U15 би в чутовна драма с две изпуснати дузпи

0

Отборите на „Берое“ до 17 г. и до 15 г. започнаха с победи новия сезон в Елитните юношески групи.

Отборът на „Берое“ до 17 г. започна ударно новия сезон в Елитната група и разгроми гостуващия тим на „Розова долина“ с 6:0. Момчетата на Павел Димов не оставиха съмнения в превъзходството си и поведоха още в самото начало на срещата чрез Павел Кочев, който добави още един гол. С по две попадения се отчетоха също Теодор Колев и Стилян Русенов. Във 2 кръг на първенството отборът гостува на „Локомотив“ в Пловдив, а мачът ще започне в 18 ч. на 28 август.

„Берое“ U15 се наложи изключително драматично над „Спартак“ (Плевен) с 1:0. Момчетата на Данаил Желязков владееха инициативата и имаха много чисти положения, но вратарят на съперника успя да се справи в ситуациите. Стражът дори спаси и две дузпи в полза на „Берое“. „Зелено-белите“ притиснаха съперника още от първите минути, а гостите разчитаха на контраатаки, които също бяха много опасни. В последната минута на първата част „Берое“ получи право да изпълни дузпа, а Турицов отрази удара на Мирослав Георгиев от бялата точка. През второто полувреме нещата не се промениха, а в 55. минута Турицов спаси нова дузпа, изпълнена от Живодар Жеков. „Берое“ все пак стигна до победата с гол на Теодор Стефанов десет минути преди края на мача. В следващия кръг отборът гостува на „Локомотив“ (Пловдив), а срещата е насрочена за 28 август от 16 ч.