0
beroe 2019
-
-

ерое постигна престижен успех с 3:2 срещу Гандзасар в първата си контрола от предсезонната подготовка, която се игра на стадион „Св. Петър“ в Банско. Арменският отбор е участник в Лига Европа, след като спечели купата на страната през изминалия сезон и завърши на трето място в шампионата. Берое стигна до победата след гол на Борислав Цонев през първата част и две попадения на Мартин Камбуров през второто полувреме. Камбуров реализира много красив гол след комбинация с Мартин Райнов в 80-та минута.

Берое имаше надмощие през голяма част от двубоя. Футболистите на Александър Томаш имаха контрол върху топката през повечето време от срещата. Арменците действаха предимно на контраатака.

Неофициален дебют за Берое направиха Иван Минчев, Георги Ангелов и Меска. Александър Василев направи повторен дебют за Берое.

Новото бразилско попълнение на Берое Алфредо Мартинс не взе участие в контролата, както и Карлос Охене.

Младият защитник на Берое Валентин Иванов допусна груба грешка в 11-та минута на мача, когато подари топката на Харутинян, който излезе сам срещу Душан Перниш, но вратарят успя да спаси удара на арменския нападател.

Берое направи много добра атака в 17-та минута. Борислав Цонев и Иван Минчев направиха двойно подаване, след което последният се измъкна от защитата на арменския отбор и излизаше сам срещу вратаря, но бе задържан пред наказателното поле и съдията Стефан Апостолов свири фаул в полза на старозагорци. Борислав Цонев стреля от фаул, от около 19 метра, но встрани от левия стълб на вратата на Гандзасар.

Борислав Цонев взаимодейства отлично с Рубен Бригидо. Португалецът получи хубав пас, след което центрира в наказателното поле на Гандзасар, където вече бе Цонев и стреля от движение, от въздуха, но неточно в аут.

Берое поведе в резултата в 24-та минута. Борислав Цонев се възползва от много груба грешка между вратаря на арменския отбор и защитник на тима. Цонев открадна топката в наказателното поле на съперника, след което технично прехвърли вратаря на Гандзасар за 1:0.

Иван Бандаловски получи жълт картон в 36-та минута.

Две минути по-късно след центриране в наказателното поле на Берое, Иван Бандаловски не действа убедително, не успя да изчисти топката с глава и тя попадна във Ведран Погосян, който бе на отлична позиция и стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер, встрани от десния стълб на вратата на Душан Перниш. След изпълнението на корнера Мемович стреля, но неточно в аут.

Пред Берое се откри отлична възможност за бърза контраатака в 43-та минута, когато Драгош Фирцулеску взаимодейства с Рубен Бригидо, но след това португалецът се забави и не успя да завърши нападението с удар.

Мартин Райнов центрира в наказателното поле на Гандзасар в 48-та минута, където Никола Гавов стреля с глава, но неточно в аут.

Съдията Стефан Апостолов свири дузпа за Гандзасар в 49-та минута за игра с ръка в наказателното поле на Берое на Александър Василев. Наказателният удар бе реализиран от Харутинян, който успя да излъже Аргилашки.

Мартин Григорян отправи коварен удар в 51-та минута, но топката не намери очертанията на вратата на Берое.

Стеван Живкович опита да прехвърли Аргилашки в 66-та минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Берое можеше отново да излезе напред в резултата в 70-та минута, когато Меска центрира в наказателното поле на арменците, където Мартин Райнов стреля с глава, но в аут.

Берое поведе с 2:1 в 80-та минута. Мартин Камбуров вкара страхотен гол. Мартин Райнов пусна перфектен извеждащ пас зад защитата на Гандзасар към Камбуров, който само това и очакваше. С удар от въздуха 37-годишният нападател не остави никакви шансове на вратаря на арменския отбор и вкара топката.

Берое реализира трети гол в 83-та минута. Рубен Бригидо направи добър пробив, след което центрира в наказателното поле на Гандзасар, където Мартин Камбуров засече топката и я вкара във вратата на арменския отбор.

Гандзасар направи загубата си по-почетна с гол в 86-та минута, който бе дело на Артур Адамян.

Следващата контрола на Берое е на 27 юни (сряда) срещу украинския Олександрия.

Берое: Душан Перниш (42‘ Георги Аргилашки (81‘ Иван Гошев) – Иван Бандаловски (46‘ Милен Желев), Валентин Иванов, Камен Хаджиев (46‘ Георги Ангелов), Матеус Леони (46‘ Александър Василев) – Марко Адамович, Никола Гавов – Драгош Фирцулеску (67‘ Рубен Бригидо), Иван Минчев (46‘ Мартин Райнов), Рубен Бригидо (46‘ Меска) – Борислав Цонев (46‘ Мартин Камбуров)