Берое спря шампионите! (ВИДЕО)

0
beroe ludogorets
Снимка: beroe.bg

Лудогорец направи първа грешна стъпка по пътя към осмата си поредна шампионска титла още във втория кръг. „Орлите“ завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Берое.

Старозагорци можеха да поведат след само 120 секунди игра. Изстрелът на Цонев, обаче срещна гредата. Отново той нанесе удар по диагонала, след пас на Камбуров, но в аут.

Лудогорец отговори с шут на Жоао Пауло, фронтално срещу врата, но след рикошет топката стана лесна плячка за Перниш. Кампаняро пък засече центриране от корнер, но в аут. Марселиньо също можеше да се разпише, ала топката премина на метър до гредата.

В 39-ата минута Форстер бе на път да сгреши фатално, опитвайки се да върне топката към вратаря. Меска излезе срещу Ренан, но той се намеси и топката излезе в корнер.

На другата врата Перниш трябваше да показва класа след изстрели на Пауло и Марселиньо.

В 53-ата минута Меска не успя да се възползва от хубаво центриране на Цонев. Минчев пък стреля от трудна позиция, но слабо и право във вратаря.

В 58-ата минута Лудогорец поведе. Мисиджан намери включилия се отдясно Сисиньо, който подаде по земя към Марселино и той прати топката в мрежата с отмерен удар.

Отговорът на Берое бе светкавичен и само 240 секунди по-късно равенството беше възстановено. Капитанът Мартин Райнов шутира по прекрасен начин от далечна дистанция, фронтално срещу вратата, пращайки топката в мрежата за 1:1.

До края на мача Швиерчок на два пъти можеше да донесе победата на „орлите“, но пропусна, както и веднъж Жоао Пауло. Ренан пък трябваше да се намесва след изстрел на Виана.