0
martin kamburov
-
-

Берое взе Битката за Тракия. Старозагорци се наложиха като домакини на Ботев (Пловдив) с 2:0.

В 3-ата минута Неделев стреля отлично от фаул, но Перниш изби отиващата под гредата му топка.

В 10-ата минута Берое по чудо не поведе. Еуженио изстреля истинска бомба, но топката срещна напречната греда.

240 секунди по-късно Бандаловски поиска дузпа. Главният съдия обаче прецени, че Кардосо не е фаулирал защитника на „зелените“.

В последната минута на полувремето Еуженио нанесе хубав удар от границата на наказателното поле, но над вратата.

Берое натисна сериозно в началото на втората част. Аргилашки отрази с крак удар на Еуженио. Мартин Камуров пък бе изведен сам срещу вратаря, но отново Аргилашки се справи.

В 52-ата минута Костадин Ничев сгреши фатално. Той си спря нескопосано, Иван Минчев му отне и влезе в наказателното поле. Ничев пък го спъна в наказателното поле. Освен че Стефан Апостолов отсъди дузпа, той вдигна и втори жълт картон на Ничев, с което „жълто-черните“ останаха с 10 души. От бялата точка пък Камбуров бе безупречен за 1:0.

В 76-ата минута Йосипович стреля от упор в наказателното поле, но над напречната греда.

120 секунди по-късно Берое можеше да сложи точка на спора. След центриране от корнер, Иван Бандаловски засече с глава. Аргилашки обае успя да избие пред голлинията, топката се удари в дясната греда, след което беше изчистена.

Александър Цветков стреля мощно от дистанция, но отново стражът на „канарчетата“ успя да избие в корнер.

В 83-ата интригата в мача приключи. Иван Минчев центрира остро от фаул, двама от Берое се разминаха с топката и тя влетя в мрежата на Аргилашки за 2:0.