Берое се замеси със страшна сила в битката за оцеляване след мега издънка срещу Септември

0
beroe
-
-

Берое допуска мега издънка, губейки с 1:2 от Септември в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Старозагорци поведоха с гол през първото полувреме на Трибуле, но допуснаха обрат през втората част.

Берое започна по-активно мача и във 2-ата минута Симеон Мечев центрира от фал в наказателното поле на Септември, където Зария Ламбулич засече топката с глава, но Димитър Шейтанов се намеси и спаси.

Петар Чуич отправи далечен удар в 11-ата минута, но бе много неточен и топката излезе в аут.

Минута по-късно Себастиан Якубяк отправи удар от разстояние по посока на вратата на Берое, но Иван Караджов внимаваше и спаси.

Серкан Юсеин стреля от сериозна дистанция в 15-ата минута, но топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Димитър Шейтанов.

Сана Гомес отправи коварен удар в 17-ата минута, Шейтанов се намеси и изби в корнер.

Три минути по-късно Симеон Мечев отправи коварен удар, топката рикошира и премина на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Шейтанов.

Серкан Юсеин получи контузи и бе принудително заменен в 32-ата минута от Йоан Бауренски.

Берое поведе с 1:0 в 41-ата минута, когато Божидар Пенчев подаде на Сана Гомес, който центрира по земя в наказателното поле на Септември, където Вини Трибуле засече топката във вратата на Шейтанов.

Септември имаше много добра възможност да изравни резултата в 48-ата минута, но след удара на Димитър Костадинов топката премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Иван Караджов.

Септември изравни резултата в 54-ата минута. Симеон Александров центрира отляво в наказателното поле на Берое, където Димитър Костадинов бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на Иван Караджов.

Две минути по-късно Мартин Петков проби по десния фланг, навлезе в наказателното поле на Берое и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Караджов.

Берое пропусна 100% възможност да поведе отново в резултата в 67-ата минута. След центриране от фал в наказателното поле на Септември, Калоян Кръстев свали с глава към Макс Челич, който бе сам срещу Шейтанов, но вратарят излезе бързо, за да скъси ъгъла и успя да отрази удара на хърватина.

В 69-ата минута след центриране от корнер в наказателното поле на Берое, Асен Георгиев стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Няколко секунди по-късно Симеон Мечев отне топката и пробва изненадващ удар от далечено разстояние, който хвана Шейтанов неподготвен, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Септември.

В 76-ата минута Сана Гомес сложи топката на главата на Спас Георгиев, който стреля, но Шейтанов се намеси и спаси.

Вини Трибуле отправи слаб удар от разстояние, който бе спасен от Шейтанов.

Септември осъществи пълен обрат в мача в 85-ата минута, когато Печнев загуби топката в половината на гостите, които организираха светкавична контраатака, а старозагорци не успяха да се върнат навреме в защита. Мартин Петков получи топката в наказателното поле на Берое и с диагонален удар вкара топката във вратата на Иван Караджов.

Гол на Берое не бе зачетен в 87-ата минута. Калоян Кръстев отбеляза, но попадението не бе зачетено заради засада.

Берое: 73. Иван Караджов (к), 2. Густаво Каскардо, 3. Сана Гомеш, 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин, 14. Педро Енрике, 16. Симеон Мечев, 21. Вини Трибуле, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев (к), 6. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Красимир Станоев, 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов, 18. Петър Чуич, 25. Себастиан Якубяк, 9. Валентин Йосков