Берое се справи с Арда! Взе глътка въздух

0
beroe levski

Берое победи Арда с 2 на 0 и успя да спечели ценни точки.

Двубоят в Стара Загора започна равностойно, като през първите 15 минути не се създадоха сериозни опасности пред нито една от двете врати. На два пъти “заралии” стреляха към вратата на Арда, но крайно неточно. В 16-ата минута Лъчезар Котев опита късмета си от малък ъгъл, но изкара в аут.

Последваха нови скучни минути, в които битката в средата на терена преобладаваше. В 25-ата минута дойде и може би най-интересното положение до момента в срещата. Спас Георгиев центрира остро отдясно, а Серкан Юсеин нахлу в наказателното поле и засече с глава. Топката обаче се удари в земята и мина над напречната греда.

Малко по-късно Иван Караджов трябваше да се намесва след опасен удар на Тонислав Йорданов. В 32-ата минута Абубакар Тунгара засече с воле центриране от корнер и отправи коварен шут от близка дистанция, но Анатолий Господинов показа рефлекс и успя да спаси.

До края на полувремето повече интересни положения нямаше и така двата тима се оттеглиха без голове на почивката.

Второто полувреме започна по най-добрия възможен начин за домакините. 2 минути след сигнала за начало на вторите 45 минути “заралии” успяха да открият резултата. Божидар Пенчев успя да отнеме топката в средата на терена и я чукна към Вини Трибуле. Новият футболист на Берое напредна и от границата на наказателното поле прониза вратата на Анатолий Господинов – 1:0.

В следващите минути Арда понатисна своя противник и потърси изравняване на резултата. В 62-ата минута Светослав Ковачев отправи хубав шут от границата на наказателното поле и вкара за 1:1, но попадението бе отменено заради засада.

В 66-ата минута Стив Траоре получи хубав извеждащ пас и с помощта на бързината си навлезе в наказателното поле, като остана сам срещу стража на тима от Кърджали. На гърба на Траоре обаче беше Умар Сако и за да се измъкне от него, нападателят на “заралии” смени рязко посоката. Защитникът на “сините” посегна да го спре, но го фаулира, което доведе до дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Абубакар Тунгара, който стреля, Господинов изби, но при добавката звездата на Берое не сбърка и удвои.

Така зелените победиха и поне временно заздравиха позициите си в класирането. Тимът на Арда не беше надигран, но отново момчетата на Тунчев не спечелиха дори точица.