Берое се измъкна в Бистрица! Обърна Витоша в края (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Берое победи Витоша в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Воденият от Димитър Димитров тим направи пълен обрат за успеха 2:1. Победното попадение пък падна в самия край на мача.

Домакините започнаха ударно и поведоха преди да са изминали 180 секунди игра. Кабов центрира отляво, а Амзин отблизо засече с глава за 1:0.

Берое не закъсня с отговора и в 24-ата минута изравни. Фуртадо изведе сам срещу вратаря Фол, който с едно прати топката в мрежата за 1:1.

Веднага след попадението Перниш се намеси решително след мощен изстрел на Садула.

В 40-ата минута Илия Димитров се разписа за Витоша. Попадението обаче бе отменено заради спорна засада.

В ответната атака Фуртадо центрира отдясно, но Камбуров не успя да засече. Опитният таран претендираше, че е бил избутан и поиска дузпа. Главният съдия обаче прецени, че такава няма.

В 50-ата минута Камбуров намери Фол в наказателното поле на гостите, нападателят стреля от въздуха, но над напречната греда.

В 88-ата минута Берое стигна до победата. Макута получи в наказателното поле и без забавяне стреля. Топката рикошира във Веселин Минев и влетя в мрежата на Василев за 1:2.