0
beroe
Снимка: beroe.bg
-

Берое победи Арда с 1:0 на своя стадион. Това бе втори успех на заралии в първенството, като на този етап те са с пълен актив от точки.

Първата опасност в мача дойде в 7-ата минута, когато Светослав Ковачев получи топката в наказателното поле вдясно от вратата на Родриго Ачинели. Десетката на Арда стреля, но топката срещна външната страна на мрежата.

При ответната атака обаче Берое поведе! Вини Трибуле получи топката и направи страхотен спринт през центъра. Той бе посрещнат от Умар Сако на границата на наказателното поле, но го финтира и с плътен удар в центъра на вратата преодоля Анатолий Господинов, а за това помогна и рикошетът в играч на гостите – 1:0 за Берое!

Арда тръгна напред след инкасираното попадение и в 14-ата минута прати топката в мрежата на Родриго Ачинели, но Станислав Иванов бе в засада.

Вратарят на Берое внимаваше в 17-ата минута, когато спаси удар на футболист на гостите, успял да се вклини между централните защитници на домакините.

Арда можеше да изравни в 40-ата минута. Омар Само засече с глава центриране от фал, но топката премина до лявата греда.

В даденото продължение на полувремето гостите по чудо не стигнаха до гол. Центриране от корнер стигна до Преслав Боруков. Нападателят обаче от 2 метра не успя с глава да порази целта.

50 секунди след началото на втората част гостите направиха нов пропуск. Успореден пас отляво намери напълно необезпокояван Светослав Ковачев, чийто удар от 12 метра обаче бе отразен от Ачинели.

Берое отговори в 52-ата минута. Божидар Пенчев нахлу в наказателното поле и стреля, но Господинов спаси.

В ответната атака пък мощен шут на Светослав Ковачев затрудни максимално Ачинели, който все пак успя да избие.

В 57-ата минута Берое можеше да удвои аванса си. Удар от 13-14 метра на Майк Севалос обаче срещна лявата греда и излезе в аут.

60 секунди по-късно Ачинели не успя да улови удар извън наказателното поле на Радослав Цонев, а при добавката Абубакар Тунгар отблизо прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада на малиеца.

Следващото спасяване на Ачинели дойде при удар извън наказателното поле на Ковачев, като този път вратарят на Берое успя да улови топката и да попречи на Преслав Боруков и Тунгара да направят добавка.

Хората на Александър Тунчев продължиха да опитват за затруднят вратаря на Берое с удари от дистанция, като в 75-ата минута това стори Цонев, но Ачинели за пореден път спаси.

Гостите от Кърджали имаха още положения в последните минути на редовното време, но сякаш се обезкуржиха и не успяваха да затруднят вратаря на Берое Родриго Ачинели.