Берое с трудна победа над Ямбол (СНИМКИ)

0
DSC 1186
-
-

Отборът на Берое (Стара Загора) постигна нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като тази вече се наложи при визитата си на Ямбол с 89:82 (23:24; 22:25; 18:15; 26:18) в среща от програмата на VII кръг.

Конър Франкамп беше най-резултатен за победителите – 27 точки, Адонис Филър добави 17 точки, а Николай Стоянов и Александър Янев приключиха съответно с по 16 и 15 точки.

Огустин Окосун вкара 20 точки за домакините, а Ивко Ивков добави 12 точки.

Двубоят започна равностойно, като двата отбора си размниха многократно лидерството в началните минути. Малко след средата на частта гостите от Стара Загора успяха да се откъснат напред с 23:15 след точни стрелби на Франкамп и Бачински от зоната за три точки, но в оставащото време ямболии затегнаха защитата, а серия от 9:0 им позволи да поведат с една точка след 10 минути игра – 24:23.

В началото на втория период Берое си върна лидерската позиция след точна стрелба от далечно разстояние на Филър, но оттук до края на първото полувреме домакините от Ямбол отново поеха инициативата и се оттеглиха на почивката в ролята на лидер – 49:45.

Наставленията в съблекалнята на Любомир Минчев определено дадоха резултат, като през второто полувреме възпитаниците му стояха значително по-добре на терена. Берое стопи изоставането си до само една точка след 30 минути игра – 63:64, а пет минути преди последния съдийски сигнал „зелените“ вече бяха напред – 68:66 след два наказателни удара на Желев.В оставащото време заралии не позволиха нови изненади, като не само запазиха крехкатDSC 1244DSC 1380а си преднина, но и успяха да увеличат аванса си до седем точки, за крайното 89:82.