Берое с превес над Левски на „Герена“ в последните 10 мача

0
Снимка: beroe.bg

Равносметката от последните 10 срещи на „Герена“ е 4 победи за домакините, едно равенство и 5 победи за зелено-белите.

В 56 срещи са отбелязани 171 гола /124 от сините и 47 от беройци/, средно по 3.05 на мач.

През първите полувремена са отбелязани 82 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 89 гола.

Най-честите резултати, регистрирани на двубоите в София, са: 2:0-10 пъти /9 за Левски и 1 за Берое/, 1:0-7 пъти /5 за Левски и 2 за Берое/, 3:1 – 6 пъти /5 за сините и 1 за беройци/, 2:1 – 6 пъти /4 за Левски и 2 за Берое/, 0:0 – 5 пъти.

Най-резултатният мач е победата на Левски със 7:2 на 19 декември 1984 година, когато Р. Гочев реализира хеттрик, а Б. Искренов-Гиби и Н. Сираков вкарват по 2 гола.

За сините най-резултатни са били: Н. Сираков – 9, Г. Аспарухов-Гунди – 8, Р. Гочев – 7.

Най-много голове – 4 за Берое в мачовете с Левски в София е отбелязал: П. Жеков. Следват: 3 – Г. Белчев, Й. Митев, М. Кашмер и П. Еуженио.

Петима състезатели на Левски са реализирали хеттрик срещу Берое в София: Р. Гочев на 2 пъти и Хр. Илиев, Г. Стоянов-Джеси, Г. Аспарухов и Ем. Спасов по веднъж.

В полза на Левски са отсъдени 15 дузпи, като 10 са реализирани от: Хр. Илиев, В. Митков, В. Войнов, Р. Гочев, Т. Барзов, Cт. Стоилов, Н. Сираков, Д. Иванков, Д. Телкийски и Венц. Христов, а са пропуснати 4 от: Г. Соколов, Г. Златков, Г. Аспарухов, П. Панов и Р. Прохазка.

В полза на Берое са отсъдени 3 дузпи, от които 2 са реализирани – Ш. Чешмеджиев и Бл. Митрев, а една е пропусната от Б. Киров.

Автогол в полза на Левски е вкарал Н. Кордов от Берое, за зелено-белите автоголове са отбелязали К. Банков и С. Славчев от Левски.

В. Драголов е отбелязал голове и за двата отбора.

10 чужденци са вкарали голове за сините: С. Йофу, Ек. Джайеоба, Ричард, Г. Дембеле, Ж. Жуниор, Р. Прохазка, Ант. Аниете, С. Буш, Ант. Белмонт и Фр. Мазурек.

За Берое голове са реализирали 5 чужденци: Айз. Куоки, Ел. да Силва, П. Еуженио, К. Охене и Октавио.

2 мача се играха при закрити врати: на 7 ноември 2014 година, когато Берое се наложи с 1:0, и на 2 април 2016 година – победа за Левски с 1:0.

През месец август Левски и Берое са играли 13 мача помежду си, като сините имат 7 победи, 4 срещи са завършили наравно и 2 пъти Берое е побеждавал на „Герена“.

Георги Белчев отбеляза гол №300 за Берое в „А“ група в 80 минута на 10 септември 1967 година при загубата на беройци с 1:3./ „Тема спорт“