Берое с победи при U17 и U15

0

„Берое“ U17 записа победа в Елитната група. Момчетата на Слави Жеков се наложиха с 1:0 в домакинството си на „Сокол“ (Марково). Двата тима изиграха много динамичен и борбен двубой, но „зелено-белите“ все пак имаха повече чисти положения и спечелиха заслужено.

Единственото попадение падна в 25-та минута, когато Васил Василев проби отлично, навлезе в пеналта и намери Дамян Йорданов, който прати топката в мрежата с хубав удар. Двата тима имаха своите шансове и чисти ситуации за промяна на резултата, но той остана непроменен до края на двубоя.

Така „Берое“ U17 стартира с две победи в Елитната група – изток. В следващия кръг „зелено-белите“ гостуват на „Дунав“ в Русе, а срещата е насрочена за 19 август от 11:30 ч.

Отборът на „Берое“ до 15 г. записа първата си победа в Елитната група, след като се наложи с 2:1 в домакинството си на „Хасково“ във втория кръг на първенството. Момчетата на Виктор Димитров бяха по-добрият отбор и спечелиха заслужено, като определено могат да съжаляват, че не победиха по-убедително.

„Берое“ поведе още в 7-та минута чрез Живодар Жеков, който бе най-съобразителен в наказателното поле след центриране и прати топката в мрежата. Пет минути по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа, но вратарят на „Хасково“ спаси удара на Даниел Стефанов от бялата точка. До края на полувремето „зелено-белите“ имаха още изгодни ситуации, но не успяха да удвоят преднината си.

През втората част ситуацията на терена не се промени, а отново Живодар Жеков реализира в 55-та минута за 2:0. Гостите намалиха резултата в последната минута след точно изпълнена дузпа.

Така „Берое“ до 15 г. има в актива си 4 т. В следващия кръг „зелено-белите“ гостуват на „Дунав“ в Русе, а двубоят е насрочен за 19 август от 9:30 ч.