Берое с победа №10 в Адриатическата лига

0
BEROE JENI
-
-
Берое Стара Загора записа десета победа в Адриатическата лига от началото на сезона. Пред собствена публика тимът на Таня Гатева се наложи над босненския РМУ Бановичи със 79:73, след като нито веднъж не изпусна водачество.
След този двубой българският отбор е с баланс 10-3, докато съперникът му – с 2-11.
В следващия си мач Берое  Берое Стара Загора приема Триглав, докато РМУ Бановичи гостува на Цървена Звезда.Двубоят започна с висока резултатност от страна и на двата тима. Домакините взеха инициативата и започнаха да трупат разлика, като след първата част водеха с 35:22 след силни изяви на Ана Почек и Снежана Алексич. През втория период играта бе далеч по-равностойна, а на почивката Берое Стара Загора бе напред с 52:27.След паузата босненският тим заигра по-добре и стопи изоставането на домакините само на 7 точки. Все пак преди последната четвърт баскетболистките на Таня Гатева отново дръпнаха с двуцифрена разлика при 67:57. Берое поддържаше аванса си в заключителния период. РМУ Бановичи изигра много силни финални минути на мача, в които свали разликата на 6 точки, но нямаше време за пълен обрат.
Най-резултатна за успеха бе Ана Почек, която завърши с 22 точки и 13 борби.  Бриана Люис отбеляза 15 точки, по 11 имат Теодора Динева и Снежана Алексич, а 10 добави Милена Томова.За гостите Данира Мушич се отчете с 23 точки. Латинка Душанич вкара 17, а с 14 е Емина Демирович.