Берое с много тежка загуба, остава без победа в Турция(ВИДЕО)

0
-
-

Берое претърпя първа загуба в контролите по време на подготвителния си лагер в Турция. Старозагорци допуснаха звучно поражение с 0:4 от лидера в азербайджанското първенство Нефтчи Баку.Досега възпитаниците на Александър Томаш имаха две равенства по време на лагера в Белек. Проверката се игра в Сиде при бурен вятър, а в началото на мача имаше и силен дъжд.
Старши треньорът на Берое Александър Томаш съвсем бе ограничен в избора си на играча, след като преди дни бяха освободени дошлите на проби Майлсон Лима и Гастон Камара. В двубоя не взеха участие Душан Перниш, Алфредо Мартинс, както и възстановяващият се след операция Борислав Цонев.
Берое имаше своите положения в срещата, но не успя да ги реализира. От своя страна Нефтчи бе много опасен на контраатака и на няколко пъти хвана неподготвена отбраната на старозагорци, както и вратаря Георги Аргилашки.
Нефтчи Баку поведе още в 10-та минута на мача, когато Махмудов пусна извеждащ пас към Дарио Фредерико, който не пропусна да прати топката във вратата на Георги Аргилашки. Нефтчи Баку удвои своята преднина в 30-та минута, когато Абасов изведе Дарио Фредерико зад отбраната на Берое. Георги Аргилашки излезе да пресрещне съперникович футболист, но бразилският нападател хвана в крачка вратаря на Берое, стреля покрай него и вкара за 2:0.Резултата стана 3:0 в 39-та минута след много красив на Багали Дабо. Френският нападател стреля от границата на наказателното поле на Берое и с диагонален шут прати топката в горния ляв ъгъл на Георги Аргилашки.
Съдията свири дузпа за Нефтчи в 41-та минута. Плателас комбинира с Дарио Фредерико в наказателното поле на Берое, а бразилският нападател падна след съприкосновение с Никита Баранов и арбитърът посочи бялата точка.Емин Махмудов изпълни наказателния удар, като Георги Аргилашки хвана ъгъла и спаси.
Нефтчи поведе в 58-та минута с 4:0, след като Георги Аргилашки си отбеляза автогол. Евангелос Плателас изненада Аргилашки с далечен прехвърлящ удар. Топката срещна напречната греда, след това се удари в гърна на неориентирания Аргилашки и се озова във вратата му.Загубата на Берое можеше да придобие още по-катастрофални размери в 78-та минута. След удара от фаул на Руслан Абишов топката срещна десния стълб на вратата на Георги Аргилашки.
Последната контрола на Берое от лагера на отбора в Турция е на 30 януари срещу полския Заглембе Любин.