Берое превзе и Велико Търново,Етър остана без победа(ВИДЕО)

0
-
-

Отборите на Етър и Берое завършиха с драматично 2:3 в последния мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Двата тима са в доста различно положение преди днешния сблъсък на „Ивайло“. Домакините останаха и днес без първа  първата си победа от началото на сезона,. А гостите ,както и в Благоевград за Купата достигнаха до трудна късна победа. Те започнаха по-добре мача и личеше, че попадението е въпрос на време.

То дойде в 25-ата минута. Тогава Макута бе оставан да центрира необезпокояван и атакуващият халф намери Октавио, който с глава отклони топката във вратата, а Иванов не усля да реагира по-най-добрия начин.

Малко по-късно гостите получиха право да изпълнят дузпа. Ново центриране на Макута и Яни Пехливанов изблъска в гърба Алиун Фал. Зад топката застана Макута, но изпълни по несериозен начин и прати топката покрай вратата. И си навлече гнева на Херо.
В началото на втората част двата тима си размениха по едно бързо попадение в рамките на само една минута. Първо Фал покачи на 2:0 в полза на Берое. Центриране на Александър Василев и нападателят се разписа с глава от близко разстояние.

Веднага след подновяването на играта от страна на домакините, те стигнаха до попадение. Здравко Илиев центрира отдясно и Стелиян Добрев засече топката с глава във вратата на Християн Василев.В 73-ата минута домакините успяха да изравнят резултата в срещата. Топката е центрирана от Кристиян Добрев от фаул и Преслав Боруков отблизо с коляно вкара втори гол за „болярите“. Драмата във Велико Търново стана пълна в 88-ата минута. Гаюс Макоута се реваншира за пропуска при дузпата, след като с кинжален удар с левия крак матира Христо Иванов и отново поведе старозагорци напред.