0
Снимка: beroe.bg
-
-

„Берое“ отстрани „Розова долина“ в 1 кръг от турнира за Купата на България след победа в Казанлък с 0:6. Резултатът бе открит в 19. минута след попадение на Мирослав Енчев, а Георги Динков удвои пет минути по-късно. Даниел Генов се разписа за 0:3 в 36. минута, а Омар Камара се разписа от дузпа в 52. минута. Отново мавританецът отбеляза за 0:5 след двойно подаване с Даниел Генов. Серкан Юсеин отбеляза шестото попадение в 76. минута и оформи крания резултат.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

„Берое“ започна по-активно срещата и в 7. минута Кукула изведе Камара в наказателното поле, но крилото не можа да поеме добре и вратарят улови.

„Зелено-белите“ продължиха с натиска и топката бе центрирана няколко пъти в пеналта на съперника, но нямаше сериозна опасност пред Иванов.

В 15. минута Камара проби, навлезе в наказателното поле и предостави за Кукула, но ударът на нападателя бе блокиран.

„Берое“ успя да излезе напред в резултата в 19. минута, когато Даниел Генов центрира от корнер, а Мирослав Енчев прати топката в мрежата след удар с глава – 0:1

Пет минути след това резултатът бе удвоен отново след изпълнение на ъглов удар. Този път Мечев центрира в пеналта, а там Динков засече с глава и реализира за 0:2.

В 29. минута Даниел Генов пробва удар от дистанция, но топката мина над вратата.

Две минути след това Пламен Колев стреля от пряк свободен удар, но Ганев спаси.

В 35. минута Колев отново шутира от фаул, а Ганев успя да се намеси и този път, избивайки в корнер.

Минута след това Даниел Генов пое топката и я прати в мрежата с хубав удар от около 20 м, а „Берое“ поведе с 0:3.

Отново Генов пробва удар от дистанция в 43. минута, но този път топката мина на метър от гредата.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Три минути след подновяване на играта Камара направи отличен пробив, навлезе в пеналта и стреля в близкия ъгъл, но Иванов спаси.

В 52. минута нов пробив на Камара завърши с нарушение срещу него в наказателното поле и реферът посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Зад топката застана потърпевшия Камара, който прати топката в мрежата за 0:4.

Шест минути след това Камара отново навлезе в наказателното поле през двама бранители на съперника и предостави за Кукула, който обаче прати топката над опразнената от Иванов врата.

Симеон Мечев стреля от пряк свободен удар в 63. минута, топката рикошира и се върна при него. Халфът отново отправи удар, но топката мина над вратата.

Две минути след това Кукула проби, навлезе в пеналта и пусна за Пенчев, но юношата на „зелено-белите“ се размина на сантиметри с топката.

В 67. минута Генов стреля от пряк свободен удар, но топката мина над вратата.

Минута по-късно Генов и Камара направиха двойно подаване и последния прати топката в мрежата с удар от малкото наказателно поле за 0:5.

Даниел Генов предостави нова асистенция в 76. минута, след като открадна топката в пеналта и намери непокрития Юсеин. Халфът без проблем се разписа за 0:6 с удар от близка дистанция.

Две минути преди края на срещата Генов изведе Мечев на стрелкова позиция, но ударът на полузащитника срещна гредата.

Това бе всичко в срещата и „Берое“ се класира за следващата фаза от надпреварата.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ приема „Арда“ в среща от 9 кръг на първенството. Мачът е наарочен за 24 септември от 20 ч.

СТАТИСТИКАТА

„Розова долина“ (Казанлък) – „Берое“ 0:6

Голмайстори: 0:1 Мирослав Енчев 19′, 0:2 Георги Динков 24′, 0:3 Даниел Генов 36′, 0:4 Омар Камара 52′, 0:5 Омар Камара 68′, 0:6 Серкан Юсеин 76′

„Розова долина“: 12. Димитър Иванов, 10. Ахмед Сюнетчиев, 16. Георги Христов (66′- 17. Денислав Запрянов), 4. Енгин Махмуд, 13. Иван Чергев, 6. Иво Иванов (к) (70′- 22. Димитър Халваджиев), 7. Мартин Керчев, 9. Михаел Лалев, 8. Николай Стоичков (81′- 14. Димитър Димитров), 11. Пламен Колев, 21. Никола Арнаудов (81′- 23. Димитър Дичев); неизползвани резерви: 1. Александър Петрунов, 5. Милен Христов; старши треньор: Иво Иванов

„Берое“: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 7. Кукула, 8. Илиян Стефанов (46′- 30. Серкан Юсеин), 10. Даниел Генов, 15. Георги Динков (к), 16. Симеон Мечев, 77. Божидар Пенчев, 99. Омар Камара (81′- 91. Ефе Али); неизползвани резерви: 12. Иван Гошев, 11. Алиун Фал, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев; старши треньор: Петър Колев

жълти картони: Ахмед Сюнетчиев 55′, Иво Иванов 62′ (Розова долина)

Главен съдия: Валентин Железов (Бургас)

Асистен съдии: Мирослав Желев (Бургас) и Васил Шавов (Бургас)

Четвърти съдия: Светлозар Лазаров (Бургас)

Делегат на БФС: Райчо Райчев (Сливен)

Стадион: „Севтополис“, Казанлък