0
Снимка: beroe.bg
-
-

„Берое“ спечели с 2:0 над „Септември“ (София) в контролна среща, играна на ст. „Драгалевци“. Точни за „зелено-белите“ бяха Алиун Фал и Кукула. Така „Берое“ завърши втората си част от подготовката и лагера на тима в Банско.

Берое започна отлично мача и поведе в резултата още в 3-ата минута. Симеон Мечев пусна отличен извеждащ пас към Алиун Фал, който излезе сам срещу Николай Банков и с удар в близкия ъгъл прати топката във вратата му 1:0.

Септември можеше да изравни резултата в 16-ата минута, когато Атанас Кабов центрира в наказателното поле на Берое, където Запро Динев стреля с глава, но Нордин Бакер спаси.

Минута по-късно пред Запро Динев се откри нова страхотна възможност, но той я пропусна. Атанас Кабов центрира остро в наказателното поле на Берое в 26-ата минута, но Бакер се намеси и улови топката.

Кийлън Лебон направи отличен пробив в 27-ата минута. Той нахлу в наказателното поле на Септември и подаде към Кукула, но нападателят стреля в аут.

Септември пропусна страхотна възможност да изравни резултата в 52-ата минута, когато Атанас Кабов бе изведен сам срещу Нордин Бакер, но вратарят на Берое спаси.

Минута по-късно Кабов стреля, но над напречната греда. Омар Камара получи контузия в 57-ата минута и бе сменен принудително от Стив Фуртадо.

В 64-ата минута Олджай Алиев подаде към Кукула на чиста позиция и стреля, но Банков спаси.

Септември пропусна нова възможност в 68-ата минута, когато Марио Илиевски стреля, но много неточно в аут.

Илиян Стефанов отправи хубав удар в 78-ата минута, но Банков внимаваше и спаси. Две минути по-късно Реян Даскалов стреля от разстояние, но Банков отново се намеси.

Берое допусна груба грешка в дефанзивен план в 84-ата, при която топката попадна в Илиевски, който стреля много опасно, но Генадий Ганев плонжира и запази вратата си „суха“.

В 85-ата минута Септември остана с човек по-малко, след като Николай Банков излезе да пресече една топка, първоначално стражът се справи, но след това я изпрати в краката на Алиев, той се опита да прехвърли Банков и да я прати в опразнената врата, но стражът на Септември игра с ръка извън наказателното поле и бе изгонен с директен червен картон от Волен Чинков.

Стигна се до пряк свободен удар, който Кукула превърна в попадение в 88-ата минута, пращайки топката в левия ъгъл.

Следващата проверка на тима е на 15 юли срещу Арда.

Берое: Нордин Бакер (60′ Генадий Ганев), Александър Василев (68′ Христо Митев), Мирослав Енчев (46′ Реян Даскалов), Камен Хаджиев (85′ Ефе Али), Джуниет Али (85′ Михаил Стоянов), Серкан Юсеин (68′ Божидар Пенчев), Симеон Мечев (57′ Георги Динков), Илиян Стефанов, Кийлън Лебон (57′ Олджай Алиев), Алиун Фал (46′ Омар Камара 59′ Стив Фуртадо), Кукула