Берое победи и Крумовград, Трибуле отново герой

0
hebar beroe (7)

Берое победи Крумовград с 2:0  в много интересна среща. На стадиона в Стара Загора двата отбора изнесоха добра футболна продукция. Гостите се бориха до последно и затвърдиха добрите впечатления. въпреки загубата с 2 гола разлика. Герой за Берое отново стана Трибуле с нови едно попадение и главна роля за второто.

Първата по-интересна ситуация бе в 4-ата минута, когато Вини Трибуле навлезе в наказателното поле, но стреля над вратата.

В 12-ата минута Берое поведе в резултата. Матей Шимич сбърка, след като бе притиснат от Майк Севайос, което позволи на Вини Трибуле да овладее и да прати топката зад гърба на Янко Георгиев.

В 20-ата минута Божидар Кацаров опита изстрел от дистанция, но ударът му бе блокиран от Лусиано Скуадроне. В следващите минути на срещата гостите владееха повече топката, но не успяха да затруднят Родриго Ачинели.

В средата на първото полувреме Трибуле отново бе изведен на чудесна позиция в противниковото наказателно поле, но този път мерникът му изневери и кълбото премина покрай целта.

В 37-ата минута Франческо Селесте центрира в наказателното поле към Майк Севайос, но неговият удар с глава бе неточен.

В 42-ата минута Берое имаше възможност да удвои аванса си. Вини Трибуле отне от Патрик Луан, но след това не успя да преодолее Георгиев, а стреля в страничния стълб. Минута след това Георги Давидов отиде лично да преразгледа с ВАР дали Патрик Луан е играл с ръка преди пропуска на Трибуле и отсъди дузпа. В последната минута на първата част Франческо Селесте застана зад топката, но Янко Георгиев отрази удара му от бялата точка.

След пропусната дузпа последва корнер, от който старозагорци се възползваха. След късо разиграване топката бе центрирана в наказателното поле, Севайос я свали към Трибуле, който стреля с глава, а Алекс Колев си заби автогол – 2:0.

Втората част започна в спокойно темпо, като опасностите пред двете врати липсваха.

В 62-ата минута Алекс Колев отправи мощен изстрел, с който опита да изненада Ачинели, но стреля много неточно.

Шест минути по-късно Васил Василев стреля почти от границата на наказателното поле, но Янко Георгиев успя да избие в корнер.

В 74-ата минута Родриго Ачинели се отличи с двойно спасяване. Вратарят на Берое отрази удари на Александър Колев и Димитър Тонев.

В 89-ата минута Вини Трибуле бе изведен на много добра позиция, преодоля излезлия да го спре Георгиев, но стреля встрани от вратата.