Берое победи Арда при дебюта на Ники Киров

0
-
-

Берое се наложи с 1:0 в контролата срещу Арда Кърджали, която се игра на Спортна база „Берое“. Това бе неофициалният дебют на Николай Киров начело на Арда. Единственото попадение в срещата отбеляза Мартин Камбуров.

За Арда в игра през второто полувреме дебютираха новите попълнения на отбора Милен Желев и Лъчезар Котев.

Берое поведе в резултата в 16-ата минута, когато Гай Макоута центрира в наказателното поле на Арда, където Мартин Камбуров надскочи Матеус Леони и с глава вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Иван Караджов.

Алиун Фал отне топката в 22-ата минута и проби, след което подаде към Мартин Камбуров, а той шутира от разстояние, но право в ръцете на Иван Караджов.

В 30-ата минута след центриране от фаул в наказателното поле на Берое, Душан Перниш излезе и боксира топката, след това тя попадна в Александър Георгиев, който веднага се опита да намери опразнената врата, но ударът му не бе точен и излезе в аут.

Иван Коконов отбеляза гол в 33-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада, която бе маркирана на футболиста на Арда.

В 34-ата минута Иван Минчев центрира от корнер в наказателното поле на Арда, където Теди Мезаг стреля с глава, но Иван Караджов плонжира и изби.

В 37-ата минута Иван Минчев изведе Алиун Фал зад гърба на отбраната на Арда, след което нападателят на Берое прехвърли Иван Караджов и вкара топката във вратата му, но попадението не бе зачетено, защото бе маркирана засада на играча на старозагорци.

Арда опропасти отлична възможност да изравни резултата в 38-ата минута, когато Радослав Василев и Спас Делев изскочиха зад гърба на отбраната на Берое, но се забавиха и Ахмед Туба се намеси и отне топката.

Иван Минчев центрира от корнер в наказателното поле на Арда в 44-ата минута, където Алиун Фал стреля с глава, но Иван Караджов отново се намеси и спаси.

Арда бе много близо до това да изравни резултата в 50-ата минута. Ахмед Туба загуби топката от Ахмед Осман, който почти от центъра прехвърли Душан Перниш, а топката срещна левия стълб на вратата на Берое.

Спас Делев имаше добра възможност да стреля от фаул в 76-ата минута, но ударът му бе изключително неточен и топката излезе в аут.

Две минути по-късно Ибрахима Конте финтира Стоев в наказателното поле на Арда и стреля от малък ъгъл, но встрани от левия стълб на вратата на Иван Караджов

Лукас Мартинс подаде в 81-ата минута към Ахмед Осман, който стреля от границата на наказателното поле на Берое, но над напречната в аут.

Минута по-късно Ерай Карадайъ бе изведен сам срещу Генадий Ганев, но не успя да го преодолее, а вратарят на Берое с крак успя да отнеме топката от нападателя на Арда.

До края на мача не се стигна до нови съществени опасности пред двамата вратари.

Берое: 12. Душан Перниш (61′ – 33. Генадий Ганев) – 25. Георги Ангелов (61′ – 4. Илиас Хасани), 26. Теди Мезаг, 27. Ахмед Туба (61′ – Радослав Апостолов) – 20. Стив Фуртадо, 6. Александър Цветков (46′ – 22. Октавио Мантека), 10. Гай Макоута (61′ – 14. Никола Маринов), 73. Иван Минчев (61′ – 8. Карлос Охене), 7. Крум Стоянов (46′ – Джунейт Али) – 11. Алиун Фал (61′ – 21. Зоран Йосипович), 9. Мартин Камбуров (46′ – 70. Ибрахима Конте)

Арда: 1. Иван Караджов (46′ – 16. Николай Банков), 4. Милен Стоев, 25. Матеус Леони, 21. Мартин Костадинов (69’ – 3. Милен Желев), 22. Атанас Кръстев (46’ – 10. Ахмед Осман), 27. Емил Мартинов (79′ – 30. Красимир Илиев), 8. Румян Ховсепян (55’ – 5. Лъчезар Котев), 17. Иван Коконов (69’ – 15. Лукас Мартинс), 11. Александър Георгиев, 7. Спас Делев (79′ – 12. Димитър Атанасов), 99. Радослав Василев (63′ – 24. Ерай Карадайъ)