Берое отстрани Черно море и е на 1/4-финал! Камбуров отново герой, вкара с първото си докосване (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Берое се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България. Старозагорци се наложиха като домакини на Черно море с 1:0 и продължават напред в надпреварата. Единственото попадение бе дело на неостаряващия Мартин Камбуров, който се разписа секунди след като влезе в игра от резервната скамейка.

След четвърт час игра Андраде нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Омар Сако обаче протегна решително крак и изби в корнер.

5 минути по-късно именно Андраде трябваше да бъде заменен принудително, след като получи контузия докато преследваше пас към него. На негово място в игра се появи Мартин Дичев.

В 23-ата минута Панайотов стреля от воле от границата на наказателното поле, но покрай лявата греда.

В 48-ата Пабло Гарсия стреля директно от пряк свободен удар, но Генадий Ганев улови. Това бе и първият точен удар в мача.

Секунди след това Велислав Василев прати топката в мрежата на Ганев. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 65-ата минута защитата на Черно море не успя да изчисти добре центриране отляво. Топката стигна пред точката за изпълнение на дузпа до Тунгара, който стреля незабавно. Живко Атанасов

120 секунди по-късно Берое поведе. След центриране от корнер, току-що влезлият Мартин Камбуров засече с глава и с първото си докосване на топката даде аванс на домакините – 1:0.