Берое оцеля в елита, след трудна победа срещу Спортист

beroe otbor tonislav iordanov simeon mechev ioan baurenski
Снимка: beroe.bg
-
-

Берое остава в родния елит. Зелените победиха трудно  Спортист в баража за оставане с минималното 1:0. Срещата се игра във Велико Търново.

В петата минута дойде първото интересно положение в мача. Симеон Мечев нанесе тежък удар от дистанция, който бе избит от вратаря Величков в ъглов удар, от чието изпълнение не последва нищо.

В 16-ата минута Сана Гомес центрира опасно към Йоан Бауренски, полузащитникът успя да уцели топката, но ударът му бе блокиран от Мирослав Пъшкаров и излезе в нов корнер, след който отното нямаше опасност за вратата на Спортист.

Две минути след това Бауренски пусна към Вини Трибуле, който с едно докосване остави топката за Мечев, а той нанесе много неточен изстрел.

В 21-вата минута Владимир Семрджиев пусна към Илия Русинов, който не се поколеба и отправи удар от около 20 метра, но право в ръцете на Иван Гошев.

В 32-рата минута Борис Димитров проби отляво и пусна успореден пас на голлинията, вратарят Иван Гошев се разминйа с топката и Георги Николов я настигна, за да я върне към Илия Русинов, който нанесе удар много високо над вратата.

Три минути след след това Божидар Пенчев нанесе удар от воле, вратарят изби право в краката на Уерди Мара, който нанесе хубав удар, с който наказа лошото излизане на Величков и прати топката в мрежата за 1:0.

В последната минута от редовното време вратарят Мартин Величков се намеси комично при центриране и удари топката с глава, тя стигна до Йоан Бауренски, който стреля със задна ножица в аут.

Симеон Мечев нанесе силен изстрел от границата на наказателното поле в 50-ата минута, но Величков изби.

Час игра след началото Владимир Сиромахов центрира за Илия Русинов, който свали с глава за Георги Николов, чийто удар с глава бе спасен от Мартин Величков на голлинията.

Аюб Тазути пробва късмета си с удар от дистанция в 77-ата минута, но бе много неточен.

Две минути след това Тазути центрира опасно от пряк свободен удар към Павлин Чиликов, който стреля точно под гредата с глава, а Иван Гошев отново се намеси блестящо и изби в корнер.

В 90-ата минута Аюб Тазути с пета пусна за Богдан Костов, който центрира прецизно за Георги Николов, който с глава засече в мрежата на Иван Гошев. При опита си за позициониране Николов избута Макс Челич и попадението не бе признато.