Берое отнесе Ямбол

0
bk beroe
Снимка: lap.bg

Берое взе деветата си победа в мъжкото първенство след 88-61 срещу Ямбол и размина Академик София за петото място в класирането.

И двата състава бяха в скъсен вариант, като Берое игра без Тихомир Желев и Николай Николов, а в игра за Ямбол не се появи Стоян Петков.

Въпреки това старозагорци побързаха да пресекат всяка интрига още в първата част, в която поведоха с 20 точки. Ямбол успя да реализира едва осем точки в тези начални 10 минути.

На почивката Берое вече водеше с 26 – 52-26.

Гостите скъсиха малко дистанцията в третата четвърт, а в началото на четвъртата стигнаха до 14 пасив, но това бе и най-малката разлика след старта на двубоя.

Берое не позволи да се стигне до изненада като лидерите на тима затвориха мача подобаващо.

Аджеи Бару завърши с 19 точки за победата, Александър Янев и Дариъс Гарет добавиха по 14, а Станислав Цонков и Филип Виденов – по 10. Янев и Виденов заедно направиха 12 асистенции, докато целият тим на Ямбол имаше 13.

Брайкъс Перин вкара 21 за Ямбол, а Алан Арнет добави 19.