Берое отнесе Витоша при U19

0
-
-

Отборът на „Берое“ до 19 г. се наложи с категоричното 3:0 над „Витоша“ в среща от Елитната група. Двата тима изиграха здрав и динамичен двубой в Стара Загора, но „зелено-белите“ бяха по-добри на терена и спечелиха заслужено.

Резултатът бе открит в 18-та минута, когато Пламен Андрей Апостолов овладя подаване в наказателното поле на съперника и прати топката в мрежата. В 45-та минута резултатът бе удвоен, след като Божидар Пенчев центрира от пряк свободен удар, а Пламен Крислов засече с глава и реализира за 2:0. Крайният резултат бе оформен от Любомир Вачев, който се разписа в 70-та минута с удар от границата на пеналта. Отново след удар на Вачев топката път срещна гредата пет минути преди края на двубоя.

Така „Берое“ до 19 г. има в актива си 20 т. В следващия кръг отборът няма среща от шампионата, а в 24 кръг гостува на „Монтана“.