Берое обърна Царско село с асистенция от ВАР! „Царете“ с феноменален гол (ВИДЕО)

0
Снимка: beroe.bg

Берое започна с победа пролетния дял от надпреварата в Първа лига. Старозагорци се наложиха с 2:1 като гости на Царско село. Домакините поведоха със страховита задна ножица на Каломбо. През втората част обаче заралии стигнаха до трите точки с голове на Перейра и Фал. Двубоят бе повторен дебют за Петър Хубчев начело на Берое.

В 6-ата минута Камара бе изведен отлично. Той остана сам срещу вратаря, преодоля го и насочи към опразнената врата. В последния момент обаче защитник на домакините изчисти току пред голлинията. В последствие пък бе маркирана засада на Камара.

Секунди по-късно Царско село поведе. След изритана топка в наказателното поле, Мбуямба-Седрик Каломбо се пребори за по-добра позиция от Джонатан Перейра и с изумителна задна ножица прати кълбото над Ганев, оплитайки го в мрежата за 1:0.

В 12-ата минута Реди Каса получи в наказателното поле, залъга двама съперникови футболисти и нанесе удар по диагонала. Ганев обаче улови сигурно.

10 минути след това Берое можеше да изравни. Генов бе изведен на границата на наказателното поле, откъдето стреля от въздуха. Топката обаче профуча на метър от дясната греда.

В 43-ата минута Серкан шутира на метър пред наказателното поле. Дерменджиев обаче плонжира и улови сигурно.

Берое изравни в 56-ата минута. След центриране отляво, Джонатан Перейра засече от вратарското поле от много малък ъгъл, пращайки топката в мрежата за 1:1.

В 82-ата минута гостите осъществиха пълен обрат. Омар Камара изведе вляво в наказателното поле Алиун Фал, който отправи прецизен удар по земя по диагонала. Топката се чукна в лявата греда и спря в мрежата. Първоначално страничният съдия маркира засада, но след като ситуацията бе разгледана с ВАР се установи, че такава няма и попадението бе зачетено – 1:2.

В 89-ата минута Венцислав Христо стреля неточно от границата на наказателното поле.