Берое обърна 10 от Спартак Вн (ВИДЕО)

0
Снимка: beroe.bg

Берое победи Спартак (Вн) в мач от Х кръг на Първа лига. На стадиона в Стара Загора домакините се наложиха с 3:1. За успеха голямо влияние оказа и фактът, че гостите цял мач играха с човек по-малко.

„Соколите“ останаха с 10 души на терена след едва 120 секунди игра. Траоре бе на път да се отскубне сам срещу вратаря, но фаулиран в гръб от Проспер Менди. За провинението си футболистът на Спартак получи директен червен картон.

В 9-ата минута Траоре центрира отляво. Абубакар Тунгара засече с глава, но Иван Дичевски успя да избие в корнер.

Въпреки че играеше с човек по-малко, Спартак успя да поведе в 19-ата минута. Ивей Ромееш изведе чудесно Здравко Димитров сам срещу вратаря. Бившият футболист на Левски пък стреля покрай Караджов за 0:1. Това бе негов първи гол за варненския отбор.

След половин час игра Траоре получи вдясно в наказателното поле и върна назад, встрани от точката за изпълнение на дузпа, а Калоян Кръстев от движение прати топката в мрежата. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче попадението бе отменено заради засада на Кръстев още в началото на атаката.

В 38-ата минута Берое все пак изравни. Рука и Симеон Мечев направиха отлично двойно в наказателното поле. Първия даде пас вляво от точката за изпълнение на дузпа, където Абубакар Тунгара засече неспасяемо от движение за 1:1.

240 секунди по-късно „зелените“ стигнаха до пълен обрат. Рука центрира отлично отляво. Калоян Кръстев пък засече с глава пред вратарското поле за 2:1. Това бе първи гол за старозагорци за дошлия под наем от ЦСКА-София нападател.

В 51-ата минута Берое можеше да сложи точка на спора. Траоре центрира остро отдясно. Серкан Юсеин засече с глава от границата на вратарското поле, но доста неточно, като по този начин не успя да порази опразнената врата.

Това обаче се случи 10 минути по-късно. Серкан Юсеин овладя на границата на наказателното поле, с гръб към вратата, влезе метър навътре, завъртя се и с прецизен изстрел с левия крак по диагонала направи безпомощен Дичевски за 3:1.