Берое не се даде на Черно море във Варна (ВИДЕО)

0

Черно море и Берое не излъчиха победител в мач от ХХ кръг на efbet Лига. На „Тича“ във Варна съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на родния футбол Петър Жеков, който почина днес на 78-годишна възраст.

Черно море поведе в 13-ата минута. Велислав Василев проби отдясно, нахлу в наказателното поле и намери Алекс Фернандес, който от 10-ина метра с шут по земята откри резултата – 1:0.

В 19-ата минута Атанас Илиев опита да прехвърли Караджов с удар от над 35 метра. Вратарят обаче внимаваше и изби отиващата под гредата топка в корнер.

В 28-ата минута Виктор Попов центрира в наказателното поле. Атанас Илиев засече с глава, но покрай вратата.

Берое стигна до опасност чак в 36-ата минута. Пенчев изведе Калоян Кръстев в наказателното поле. Нападателят даде много добър успореден пас, но Вини Трибуле се размина на сантиметри с това да засече от два метра в празната врата.

След час игра Тонислав Йорданов изведе на изгодна позиция Калоян Кръстев, чийто удар обаче не попадна в целта.

Берое изравни в 72-ата минута. Силно изпълнен тъч стигна до Тонслав Йорданов, който от вратарското поле засече неспасяемо с глава за 1:1.

Скоро след това Черно море можеше да възстанови аванса си. Шут по диагонала на Атанас Илиев обаче профуча встрани от целта.