Берое не помни с добро Каранга

0
Снимка: cska.bg

Нападателят на ЦСКА-София – Фернандо Каранга – се завръща в игра за неделното домакинство на Берое, след като изгледа от трибуните победата с 1:0 над Арда за купата заради наказание. Бразилецът, който е една от малкото надежди на феновете за добро представяне през пролетта, видимо прегоря при гостуването на Черно море миналия уикенд, като можеше да бъде изгонен още в 15-ата минута, когато не успя да сдържи нервите си, след като негов гол бе отменен, и се разкрещя в лицето на страничния съдия. Действието му обаче не доведе до втори жълт картон. Все пак отстраняването на нападателя от игра само се забави и през втората част той видя червения цвят след неразчетено влизане с бутоните напред в глезена на Васил Панайотов. Със сигурност спортно-техническият щаб е направил нужното, за да овладее бурния нрав на бразилеца и сега той се завръща срещу Берое в търсене на дебютен гол за втория си престой в ЦСКА-София. След като през миналата седмица не успя да се разпише и дори се превърна в антигерой срещу една от любимите си жертви у нас – Черно море (4 гола), в неделя Фернандо се изправя пред тима, срещу който има най-високи показатели (4 попадения и 2 асистенции).

Приносът на Каранга идва в две от четирите му срещи с Берое. Той се отчита с гол и асистенция при победата с 3:0 на 26 август 2017 в Стара Загора. Играл е в общо 3 двубоя под Аязмото, в които ЦСКА-София печели два пъти, а един мач завършва наравно (1:1).

Най-лошите спомени на заралии от сблъсък с участието на бразилеца обаче са от единствената срещу между двата тима в София, в която той е на терена. На 10 декември 2017 г. двата тима излязоха на „Българска армия“ в 20-ия кръг на първенството пред празни трибуни заради наказание на ЦСКА-София. Две седмици по-рано червени фенове се бяха били с такива на Локомотив Пловдив на пистата на „Лаута“, което доведе до санкции за двата клуба. Така последвалото на 10 декември шоу на Фернандо Каранга и Кирил Десподов срещу Берое бе видяно на живо от едва стотина официални лица на „Армията“.

ЦСКА-София размаза съперника си с 6:0, а дуото комбинира помежду си за всяко от първите 4 попадения. Настоящият капитан на националния ни отбор откри още в 11-ата минута след асистенция на бразилеца, а после нападателят три пъти се разписа на празна врата благодарение на крилото. Доста атрактивен бе третият гол в срещата, паднал секунди преди почивката. Тогава Антон Недялков центрира отляво на задна греда, Десподов шутира силно от воле и на практика разстреля от упор позиционирания на два метра от вратата Каранга, но той успя с тяло да насочи топката към опразнената мрежа. Рециталът на двамата приключи при 4:0 в 52-ата минута, макар че след това бразилецът имаше още няколко ситуации да отбележи още голове. В края Тиаго и Манолев оформиха финалното 6:0.

В неделя Каранга отново се изправя срещу Берое в София, но този път няма да може да разчита на помощта на Десподов от крилото. Може ли Фаетон да влезе в обувките на капитана на националния отбор, а бразилецът да се върне към головата форма от предишния престой в ЦСКА-София?/ „Тема спорт“